Anasayfa
14 Ağustos 2018 ( 5072 izlenme )
Reklamlar

çukura düştüm” demelerini istemiş

Amerika’da küçük bir kasabada hemen hemen herkes birbirini aldatırmış. Sonra da kiliseye gidip günah çıkarırlarmış. Kilisenin papazı artık her şeyi açık açık anlatmalarından bıkmış ve böyle bir şey yaptıklarında;

– ”çukura düştüm” demelerini istemiş.

Halk bundan sonra bu konuda günah çıkarırken bu ifadeyi kullanmaya başlamışlar… Bir süre sonra papazın tayini çıkmış, yerine yeni bir papaz gelmiş..

Tabi halk çukur ifadesine alıştığından aynı şekilde günah çıkarmaya devam
ediyorlarmış… Yeni papazın haberi olmadığından artık bıkmış ve belediye başkanının yanına gitmiş..

– ”Başkanım şu kasabanın yollarındaki çukurları kapatsanız artık halk çok düşüyor, karınız bile bu hafta dört defa çukura düşmüş, yanıma geldi” demiş..
@@@@@

Daire Kirası ve Mektup

Bir gün adamın biri tele kızın birisi ile beş yüz dolara anlaşırlar. Ve geceyi beraber geçirirler. Ancak sabah olup sıra parayı ödemeye gelince, adam cebinde yeteri kadar para olmadığını anlar. Tele kıza parası olmadığını, işyerine vardıktan sonra parayı zarfla göndereceğini söyler. Kız da kabul eder. Adam zarfın üzerine daire kirası yazacağını söyler. Adam işyerine vardıktan sonra parayı hazırlarken aslında gecenin o kadar da iyi geçmediğini, beklediği kadarda eğlenmediğini düşünür. Ve kadına beşyüz dolar yerine ikiyüzelli dolar göndermeye karar verir. Zarfın üzerine daire kirası olduğunu belirttikten sonra içine de şöyle bir not iliştirir.

-Hanımefendi size beşyüz yerine ikiyüzelli dolar yolluyorum. Çünkü ben; Dairenizin daha önce hiç kullanılmamış oldugunu düşünmüştüm, ve dairenizin daha küçük olduğunu sanıyordum… Ayrıca dairenizin ısıtma sistemini de hiç beğenmedim. Daha sıcak olmasını bekliyordum” der. Ve zarfı kurye ile yollar. Kadın zarfı açtığında paranın eksik olduğunu ve yanına bir not iliştirilmiş olduğunu görür. Not’u okuduğunda hemen cevap olarak şunu yazar.

-Beyefendi böylesi güzel bir dairenin daha önce kullanılmamış olabileceğini nasıl düşünürsünüz,

-Aslında daire hiç de büyük değil. Sizin dairenin içini dolduracak kadar eşyanız olmadığı için size büyük gözükmüş olabilir. Ayrıca ısıtma sistemi de iyidir ancak siz ateşlemeyi beceremediyseniz ben ne yapabilirim.

Kaynak: sub.makaleokusuna.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mideniz Almayacak. 9 Yıl Süren Cinsel Istismarı Annesi Ve Öğretmenleri Gizledi.. Bu Sözler Erdoğan'ı Çıldırtacak! Nagehan Alçı: Pis kokular alıyorum AKIL DURDU!.. ERDOĞAN KONUŞTU... ŞEHİTLER BİR BİR AYAKTA