Cüppeliyi fena kızdırmışlar tarikatlar birbirine girdi

983 izlenme19 Şubat 2018
Reklamlar
Nakşi ve Nurcu...

CÜBBELİ: “Kimsiniz ulan siz, böyle şeyhlik mi olur, böyle tarikat mı olur”

Tarikatler savaşında bu hafta yeni bir gelişme yaşandı.

Bu kez savaşın tarafları Nakşibendi İsmailağa Tarikatı ile Nurcu Uşşaki Tarikatı.

Savaşı bir üst perdeye taşıyan konuşmayı İsmailağa’nın Hocalarından Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü yaptı. Uşşaki Tarikatı Lideri Fatih Nurullah Efendi’yi hedef alan Cübbeli Ahmet Hoca, kendisine Arapların söz konusu ismi sorduğunu, kendisinin ise “bırakın şunu” diye yanıt verdiğini söyledi.

Cezaevindeyken “ağa paşa takımı”nın Aziz Yıldırım’ı, garip takımının ise kendisini ziyarete geldiğini söyleyen Cübbeli, kendisini ziyarete gelen Fatih Nurullah’a çıkmadığını söyledi.

Fatih Nurullah Efendi’nin Muaviye’yi FETÖ’ye, Şam’ı Pensilvanya’ya benzetmesine kızan Cübbeli “böyle şeyhlik mi olur, böyle tarikat mı olur, böyle tasavvuf mu olur, şeriatsız dinsiz tarikat mı olur” dedi. “Millet bunlara mürit oluyor” diye kızan Cübbeli, “millet kapılmasın” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP hükümetinin sattığı işletme ve fabrikalar şu şekilde: dikili ağacınız yok diyorlardı ya işte o dikili ağaçlar nasıl satılmış Iran ile savaş OLDUKÇA ZORLU VE SIKINTILI BİR DÖNEM BİZİ BEKLİYOR!' ESKİ AKP'Lİ BAKANA ERDOGAN'A HAKARETTEN DAVA

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bülent Turan'dan restleşme : Bu ne utanmazlık! Silin bu tweeti