Cüppeliyi fena kızdırmışlar tarikatlar birbirine girdi

981 izlenme19 Şubat 2018
Reklamlar
Nakşi ve Nurcu...

CÜBBELİ: “Kimsiniz ulan siz, böyle şeyhlik mi olur, böyle tarikat mı olur”

Tarikatler savaşında bu hafta yeni bir gelişme yaşandı.

Bu kez savaşın tarafları Nakşibendi İsmailağa Tarikatı ile Nurcu Uşşaki Tarikatı.

Savaşı bir üst perdeye taşıyan konuşmayı İsmailağa’nın Hocalarından Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü yaptı. Uşşaki Tarikatı Lideri Fatih Nurullah Efendi’yi hedef alan Cübbeli Ahmet Hoca, kendisine Arapların söz konusu ismi sorduğunu, kendisinin ise “bırakın şunu” diye yanıt verdiğini söyledi.

Cezaevindeyken “ağa paşa takımı”nın Aziz Yıldırım’ı, garip takımının ise kendisini ziyarete geldiğini söyleyen Cübbeli, kendisini ziyarete gelen Fatih Nurullah’a çıkmadığını söyledi.

Fatih Nurullah Efendi’nin Muaviye’yi FETÖ’ye, Şam’ı Pensilvanya’ya benzetmesine kızan Cübbeli “böyle şeyhlik mi olur, böyle tarikat mı olur, böyle tasavvuf mu olur, şeriatsız dinsiz tarikat mı olur” dedi. “Millet bunlara mürit oluyor” diye kızan Cübbeli, “millet kapılmasın” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şampuana şeker ekleyin! Bakın ne işe yarıyor… Özal’ın Deniz’ler için yazdığı mektup Turgut Özal, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idamından önce yazdığı mektupta idam için çağrıda bulunmuş. Kilolarınızla Yatarak Vedalaşın..... Yeşilçam'ın bahtsız yıldızları, Türk sinemasının bahtsız kraliçesi: Mine Mutlu

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Gece tuvalete çıkmak önemli hastalıkların habercisi.. bu haberi okuyunuz sağlıklı bir yaşam için tbdirli olursunuz