DAVUTOĞLU KAYIP!.. MECLİS ŞAŞKIN

6285 izlenme18 Aralık 2017
Reklamlar
DAVUTOĞLU AYLARDIR MECLİS'E GELMİYOR"

Tuncay Özkan paylaştı;

"DAVUTOĞLU AYLARDIR MECLİS'E GELMİYOR. BOŞA MAAŞ ÖDÜYORUZ MİLLET OLARAK KENDİSİNE!"

Bolu Milletvekili Tanju Özcan: 

"DAVUTOĞLU KAYIP"

"Davutoğlu aylardır Meclis'te yok. Bence millet olarak boşuna maaş ödüyoruz gibi geliyor kendisine. Davutoğlu'yla ilgili iç tüzük hükümleri uygulanmayacak mı?"

"MAZERET PUSULASI GÖNDERİYORMUŞ"

"TBMM İdare Amiri ve CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, eski başbakanlardan AKP Konya milletvekili Ahmet Davutoğlu’nun hiç gelmemesine rağmen gönderdiği mazeret pusulaları kabul edildiği için Meclis’e devamsız görünmediğini söyledi."

Kaynak: Tuncay Özkan

Ahmet Davutoğlu, 1 Mayıs 2009’da, Dışişleri Bakanı olarak TBMM dışından atandı.

58., 59. ve 60. hükümetler döneminde başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ve hem bakanlık hem de cumhurbaşkanlığı görevlerinde Abdullah Gül’e dış politika başdanışmanlığı yaptı.

24. Dönem Konya Milletvekili olarak TBMM’ye giren Ahmet Davutoğlu, evli ve dört çocuk babasıdır. Kızı Sefure, Yıldız Holding’in kurucusu Sabri Ülker’in 3. torunu Ahmet Özokur ile evlidir

Ahmet Davutoğlu’nun eğitim hayatı

1959 yılında Konya’nın Taşkent ilçesinde doğan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra, 1983–84 eğitim öğretim yılında Boğaziçi Üniversitesi’nin Ekonomi ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerini çift ana dal programıyla(ÇAP) bitirdi. Aynı üniversitenin “Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler” bölümünde doktora yaptı.

1990 yılında, Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi'nde yardımcı doçent olarak çalışmaya başladı. Üniversitenin Siyaset Bilimi bölümünü kurdu ve 1993 yılına kadar bu bölümün başkanlığını yürüttü. 1993 yılında doçent oldu ve 1995–1999 yılları arasında Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde çalıştı. 1995 – 1999 yılları arasında Yeni Şafak Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı. Ahmet Davutoğlu bu sürede Yeni Şafak’ta 200’den fazla yazı kaleme aldı. 1998–2002 yıllarında, Silahlı Kuvvetler Akademisi ve Harp Akademilerinde misafir öğretim üyesi olarak ders verdi.

1999–2004 yılları arasında profesör oldu ve Beykent Üniversitesi’nde, üniversite yönetim kurulu üyeliği, senato üyeliği ve Uluslararası İlişkiler Bölümü başkanlığı, Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde de misafir öğretim üyeliği yaptı.

AKP ve Ahmet Davutoğlu

Ahmet Davutoğlu, dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve dönemin Başbakanı Abdullah Gül’ün 17 Ocak 2003’te birlikte aldıkları ve 18 Ocak 2003’te Resmî Gazete’de yayımlanan kararla büyükelçi ünvanı verildi. Ahmet Davutoğlu, 1 Mayıs 2009’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Dışişleri Bakanlığı’na atandı.

Anahtar kelimeler: Ahmet Davutoğlu kimdir, Ahmet Davutoğlu’nun hayatı, Ahmet Davutoğlu eğitim durumu, Ahmet Davutoğlu nereli, Ahmet Davutoğlu kaç doğumludur, Ahmet Davutoğlu geçmişi, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ahmet Davutoğlu ve AKP, Ahmet Davutoğlu hangi görevlerde bulundu, Ahmet Davutoğlu hangi üniversiteyi bitirdi, Ahmet Davutoğlu ve Recep Tayyip Erdoğan

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BOSNA ETİ KRİZİ BÜYÜYOR... FAKIBABA'NIN BAŞI DERTTE!.. Meteoroloji Saat Verdi ! Dikkat Edin Berat Albayrak'tan flaş açıklamalar... UYARI AZ ÖNCE GELDİ KUVVETLİ GELİYOR

Bakmadan Geçme!

KAPAT
"TABURCU OLMAK" deyiminin destansı sebebi