Home
26 Ocak 2018 ( 3369 izlenme )
Reklamlar

DİKKAT!..METEOROLOJİDEN KRİTİK UYARI!

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Konya, Karaman, Sivas, Sinop, Samsun, Ordu, Tokat çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin yağışlı

geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların; Hakkari çevreleri ve Van'ın güneyinde yoğun kar şeklinde olmak üzere genellikle karla karışık yağmur ve kar, Akdeniz ile Doğu Karadeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege ile batı Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa)olarak eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 3
İstanbul: Çok bulutlu, yerel olmak üzere hafif karla karışık yağmur ve yüksekleri hafif kar yağışlı 6
İzmir: Parçalı bulutlu 8
Adana: Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak yüksek kesimlerinde kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. 13
Antalya: Çok bulutlu 17
Samsun: Çok bulutlu, aralıklı karlakarışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı 4
Trabzon: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı 5
Erzurum: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 0
Diyarbakır: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 9 

kaynak:iha


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YILDIRIM KONUŞTU... DUYAN FENA ŞAŞTI!.. 62 yaşı olsa da, 40 yaşındaki şeklinde görünür – SIRRI: ASPİRİN + LİMON GENÇ BİR GÖRÜNÜM KAZANDIRAN ASPİRİN LİMON MASKESİ MUTLAKA DENEYİN. '13 yaşındaki çocuğa t.ca.üz edip, hamile bıraktı' denilerek öldürüldü... Adi Tıp'tan gele rapor şoke etti . METEOROLOJİDEN 3 İL İÇİN SON DAKİKA UYARISI!