Anasayfa
05 Ağustos 2018 ( 2599 izlenme )
Reklamlar

DİLİPAK'IN KIZINDAN KATOLİK AÇIKLAMASI Abdurrahman Dilipak'ın kızı Fatıma Zehra Dilipak, okuduğu okul ve mesleği hakkında yapılan iddialara cevap verdi.

DİLİPAK'IN KIZINDAN KATOLİK AÇIKLAMASI
DİLİPAK'IN KIZINDAN KATOLİK AÇIKLAMASI
Abdurrahman Dilipak'ın kızı Fatıma Zehra Dilipak, okuduğu okul ve mesleği hakkında yapılan iddialara cevap verdi.
Sosyal medyada dolaşan bir görsel, hükümete yakınlığıyla bilinen Akit'te yazan Abdurrahman Dilipak'ın kızı Fatıma Zehra Dilipak’ın Viyana Katolik İlahiyat Akademisi’nde okuduğunu ve mesleğini Oksidantalist yani Katolik Teoloğu olduğunu iddia etmişti. 

Bunun üzerine Twitter üzerinden açıklama yapan Dilipak, paylaşımın doğru ve yanlış yanlarını dile getirdi.

KEŞKE BANA SORSAYDINIZ

Fatıma Dilipak, açıklamasında şöyle konuştu:“Sosyal medya böyle bir şey… Bilginiz olsun diye diyorum Viyana’da İslam Akademisi ile Katolik İlahiyatı bir okuyacaktım. Oksidentalist olma niyeti vardı ama prosedürlere takıldım okuyamadım. Bu neden bu kadar korkunç? Aynı dünyada yaşadığımız, tek tanrıya inanan başka bir dinin ayrıntılarını öğrenmek kötü mü? Katolik mi yapar beni… Birbirimizi tanımadığımız için olmuyor mu bunlar… İnanin bu haberden elde edilmek istenen fikir tüylerimi diken diken ediyor… Babam da biz de şeffaf insanlarız kolay ulaşılabiliriz ama kimse gelip bana sormuyor ne garip! Aslında din bir yana insan olma safında birleşsek. Sevmek şart değil saygıyı öğrenebilsek. Hüküm sahibi olmakta acele etmesek… Belki birgün.

***

'Ezber bozan aşk hikayesi' kabusa döndü Beni kuzenimle ve eski sevgilisiyle aldatmış.
16 yıldır kanserle savaşan Yeşim Gökyar’ın “Ezber bozan aşk hikâyesi” başlığıyla haber olan hayatı, şiddet gördüğü eşi nedeniyle kâbusa döndü.


25 yaşındaki Yeşim Gökyar, 9 yaşında cilt kanserine yakalandı. Hastane koridorlarında geçen yaşamında tam da umudunun tükendiği, doktorunun "tek çare bacağını kesmek" dediği anda bir arkadaşı aracılığıyla sosyal medya hesabından Orhan Kazan (33) ile tanıştı.

Çok az ömrü kaldığını bilen Yeşim, "Ben hastayım. Sana hiçbir şey veremem" dediği Orhan sevdasından vazgeçmedi. "Seninle geçireceğim bir gün bir ömre bedel" dedi. Rüya gibi geçen günlerin ardından çift geçtiğimiz 24 Eylül'de evlendi. Yeşim, evlenmenin mutluluğuyla birlikte çocuk sahibi olmanın hayalini kurmaya başladı. Üstelik hikâyeleri, "Ezber bozan bir aşk hikâyesi" başlığıyla manşetlere bile taşındı. Ancak Orhan Kazan'ın sonraki günlerde genç kadına mutluluk değil kâbus getirdiği ortaya çıktı.

İddialara göre Orhan Kazan, son iki ayda eşine şiddet uygulamaya başladı. Hatta Yeşim Gökyar'a, "Hastalığından bıktım. İntihar et, sen de kurtul ben de kurtulayım" bile dedi.

Kanserin son evresinde olan Yeşim Gökyar, yaşadığı kabus gibi günleri Sabah Gazetesi'nden Beyza Kabasakal'a anlattı. Yeşim Gökyar, "Sürekli arıyordu, bir dakika yalnız bırakmıyordu. Tatlılar gönderiyordu. Kalbimi kazanmak için uğraştı durdu. Ve sonunda evlenme teklifi etti. Kör olmuşum resmen" dedi.

'MORALİM YÜKSELMİŞTİ'

Başına böylesine çıkarsız sevginin gelmesiyle moralinin çok yükseldiğini de sözlerine ekleyen genç kadın, "Ameliyat başarılı geçti. Hem doktorum hem de Orhan'ın sayesinde dışarı çıkabilmeye, yürüyebilmeye başlamıştım. Bir anda hastalığın son evresi olan dördüncü evreye atlamamın nedeni de Orhan oldu" diye konuştu.

TECAVÜZ ETTİ ÖLDÜRMEYE ÇALIŞTI

Yeşim Gökyar, 5.5 ay süren evlilikleri boyunca yaşadıklarını gözyaşları içinde şöyle anlattı:

Evliliğimizin üçüncü günüydü. Aile yakınlarımızla sahildeydik. Hastalığım nedeniyle çabuk yoruluyordum. Eve gidip dinlenmek istediğimi söylediğim an bana tokat attı. Arabada bir daha vurdu. Gözlerimi açtığımda hastanedeydim. Bana baktı ve "Allah belanı versin senin" dedi.

18 Şubat'ta bana tecavüz etti. Tekrar teşebbüs etti, ama karşı koyabildim. 30 adet kemoterapi ilacımla, 5 adet mide koruyucu ilacımı bana zorla yutturdu. Sonra odasına gidip ölmemi bekledi. Manevi ablam kurtardı.
Beni kuzenimle ve eski sevgilisiyle aldatmış.
Arkadaşlarımızdan hastane masrafı adı altında bir dolu para almış. Evde uyuşturucu madde buldum ama konduramadım. Meğer madde kullanıyormuş. Hatta 2011'de madde satıcılığından gözaltına alınmış.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'dan şok McKinsey çıkışı! Bu can bu tende oldukça Şimdi sana bişi gösterecem adı *ik ve dünyada sadece bende var bunla çok mutlu edecem seni” der. Son dakika! Chp'den flaş açıklamalar... Hale Bak!.. ABD TÜRKİYE'Yİ YALANLADI!