Anasayfa
13 Mart 2018 ( 4153 izlenme )
Reklamlar

DİLİPAK'TAN ŞOK İHBAR!.. ANKARA TOZ DUMAN!.. “İŞİN UCU BAKANLAR KURULUNA DAYANIYOR”

DİLİPAK: “İŞİN UCU BAKANLAR KURULUNA DAYANIYOR”

DİLİPAK: “AKP’DE EN BÜYÜK RİSK KENDİ İÇİNDE”


Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak bugünkü ihbar niteliğinde çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Bana kalırsa bugün AK Parti’nin en büyük riski, dışarıdan gelen  tehditlerle ilgili değil, içindeki AKP’liler ve onların işbirlikçileridir.” diyen Dilipak bunlara dokunulmadığını ileri sürdü.


"TEHDİT, ŞANTAJ..."

“Tehdit, şantajdan tutun da, ortaklık ilişkilerine kadar her yolu deniyorlar. En üst derecede birileri ile iş kotarıyorlar.. Ve hâlâ sistem içinde etkinler.. Bu iş böyle devam edemez..” diyen Dilipak’ın açıklamalarından öne çıkan hususlar şöyle:

“İŞİN UCU BAKANLAR KURULUNA GELİP DAYANIYOR”

“Bana kalırsa bugün AK Parti’nin en büyük riski, dışarıdan gelen tehditlerle ilgili değil, içindeki AKP’liler ve onların işbirlikçileridir. Bunlar bilinmiyor değil. Bilinmemesi mümkün değil. İşin ucu gruba, parti üst yönetimine, hatta bakanlar kuruluna gelip dayanıyor. Üst düzey bürokratlara gelip dayanıyor.”

“ASKERE OPERASYON YAPILIYOR AMA ONLARA YAPILMIYOR”


Geçen gün FETÖ’nün mahrem yapılanmasındaki ‘ankesörlü telefon’ soruşturmasında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 5 bin civarında ‘kripto’ askeri tespit etti. Savcılık, ‘şüpheli’ listesindeki askerlerin isimlerini Genelkurmay Başkanlığı’na bildirdi. Bakın aynı durum, diğer kamu kurumlarında ve siyaset dünyasında da var.”

“FETÖ KUMPASINA UĞRAYANLAR GÖREVLERİNE İADE EDİLMİYOR”

“ Hani şu emniyetteki kadro fazlası emniyet müdürlerinin emekli edilmesi hikâyesi var ya, 15 Temmuz öncesi bu tasfiyeyi yapan kurul üyelerinin neredeyse tamamı bugün içeride, sanık ya da görevden el çektirildi. O gün onlar, kendi önlerinde engel gördükleri ne kadar kişi varsa hepsini tasfiye ettiler ve bugün hâlâ onlar göreve iade edilmiş de değiller, hem de bugün o kadrolar boşalmış olsa da.”

“EN ÜST DERECEDE BİRİLERİ İŞİ KOTARIYOR”

“Bu hainlerin büyük bir bölümü, içeriden birileri ile kol kola girdiler. Tehdit, şantajdan tutun da, ortaklık ilişkilerine kadar her yolu deniyorlar. En üst derecede birileri ile iş kotarıyorlar.. Ve hâlâ sistem içinde etkinler.. Bu iş böyle devam edemez.. “

“ONLARA HALA DOKUNULAMIYOR”

“Bakın FETÖ’de birilerine dokunulmuyor, dahası onları hâlâ imtiyazlı konumdalar. Tamam, tutuklamalar, görevden almalar devam ediyor, ama dokunulmayan birileri de var. Öte yandan bir takım sıradan kişiler FETÖ’cülükle suçlanıyor. Bankanın müdürü dışarıda, bankada 3-500 liralık hesabı olanlara soruşturma açılıyor. “

“ÇÖREKLENMİŞLER”

“Bakanlıklar, belediyeler ve teşkilat ilk temizlenmesi gereken yerler. FETÖ davası 28 Şubat davasına benzememeli. Bu işin medya, siyaset, bürokrasi, STK, piyasa ayağı deşifre edilmeli ve sorumlular hesap vermeli. Yapanın yanına kâr kalmamalı.”

Kaynak: Yeni Akit

http://bilgeturkhaber.com/dilipak-tan-ihbar-ankara-toz-duman

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yemeklerden Önce 1 Kaşık Elma Sirkesi İçerseniz Sarımsaklı Süt Faydaları Süte 1 diş sarımsak ekleyip içerseniz.. NAKŞİBENDİ ŞEYHİ İTİRAF ETTİ... DÜNYA ŞOKTA!.. KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ SEVİNDİREN GELİŞME Ekonomide sevindiren gelişme