Anasayfa
24 Eylül 2018 ( 254 izlenme )
Reklamlar

Diş çürüklerinden kurtulmanın doğal yolu!

Diş çürüklerinden kurtulmanın doğal yolu!
Hemen hemen herkesin şikayet ettiği konuların başında gelen diş çürüğünü engellemenin püf noktalarını sizler için araştırdık.İşte uzmanların da önerdiği dişlerin çürümesini engelleyen püf noktalar...

Ağız ve diş sağlığına dikkat edilmediğinde ciddi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Aynı zamanda hastalar diş hekimlerine gitmeye çekindikleri içinde bu durum daha ciddi hal alabiliyor. Peki bu durumun önüne nasıl geçilir?

İşte uzmanlarında önerdiği diş çürümesini engelleyen püf noktalar...

- Dişlerin çürümesindeki temel durumlardan biri beslenmedir. Özellikle kafein ve asitli içecekler diş çürümesini hızlandırır. Bu durumu engellemek için bol bol süt ve süt ürünlerinin yanı sıra su tüketimini arttırın.

- Sakız diş sağlığı için etkilidir. Ancak sakız seçerken şekersiz olmasına özen gösterin.

- Diş fırçanızı her gece yatmadan sıcak suya batırınız. Altı ay da bir değiştirmeye özen gösteriniz. Ayrıca diş fırçasının kıllarının sert olmamasına özen göstermeniz de fayda var.

- Dişlerinize 6 ayda bir mutlaka genel bir temizlik yaptırınız.

- Hindistancevizi yağı ile her gece düzenli bir şekilde gargara yaparsanız diş çürümesini sıfıra indirebilirsiniz.

- Kendi diş macununuzu yapın; 2 çorba kaşığı kalsiyum tozu,  yarım yemek kaşığı deniz tuzu, bir tatlı kaşığı stevia, 1 yemek kaşığı kabartma tozu ve 3 yemek kaşığı hindistancevizi yağını karıştırınız. Bir saat bekledikten sonra 20 gün boyunca hazırladığınız macunla günde iki kez düzenli bir şekilde dişlerinizi fırçalayınız.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İnce ağır konuştu!.. 'TÖVBE EDİN' Yazıklar Olsun! ERDOĞAN MUHALİFİ YAZARDAN ŞOK ÇIKIŞ : HEDEF ERDOĞAN Öcalan'la ilgili bomba darbe iddiası! Bir yıl önce biliyordu