Anasayfa
03 Şubat 2018 ( 277 izlenme )
Reklamlar

Diyanet’ten bir skandal daha: Sol elle şeytanlar yemek yer!

Diyanet akıl almaz bir fetva daha verdi. Sol elle yemek yenilmemesini istedi ve “Sol elle şeytanlar yemek yer” dedi.


Din İşleri Yüksek Kurulu'nun, “Sol elle yemek yemekte bir sakınca var mıdır?” sorusuna verdiği yanıt, Diyanet’in internet sitesinde yer alıyor. Diyabet bu soruya şu cevabı verdi:

HZ. PEYGAMBER UYARDI

“Yeme-içmeyle ilgili genel ilkeleri belirleyen Hz. Peygamber (s.a.s.), sol elle yeme-içmeyi hoş karşılamamıştır. Nitekim o, bu konu uzerinde önemle durmuş seytanın sol elle yiyip içtiklerini haber vererek ümmetini uyarmış ve çocuklara sağ elle yemek yemeyi öğretmiştir.

Hz. Peygamber'in sağ elle yeme ve içme konusundaki tavsiye ve irşadlarına uymak her müslümanın vazifesidir. Bu nedenle anne ve babaların çocuklarına diğer yemek adabıyla birlikte sağ elle yeme ve içmeyi de öğretmeleri gerekir. Fizikî bir engel sebebiyle sağ eliyle yiyemeyen kimselerin sol elle yeme içmesinde ise bir sakınca yoktur.”

ÜNLÜ SOLAKLAR

Türkiye'deki ünlü solaklar arasında, sanatçılar Arif Sağ, Gürse Birsel, Kaan Tangöze, Ezgi Mola, Nejat İşler, Derya Baykal, beyin cerrahı Prof. Gazi Yaşargil, futbolcu ve teknik direktör Sergen Yalçın da bulunuyor.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

S.ks ve uyku bağımlısı köyü... Batan Gemi ve Maymun MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta'dan Bahçeli'yi kızdıracak sözler CHP'nin 'asgari ücret 2 bin olsun' önerisine Erdoğan sert çıktı