Anasayfa
29 Mart 2018 ( 163 izlenme )
Reklamlar

DOKTORA "FETÖCÜ" Dediler, İNTİHAR ETTİ... şimdi kim verecek hesabını

“Açığa alındıktan sonra intihar eden doktorun telefonunda ByLock çıkmadı”

“FETÖCÜ DEDİLER, İNTİHAR ETTİ”


İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Biyokimya Anabilim Dalı’nda görev yapan Asistan Dr. Hasan Orhan Ç. hakkında, ByLock kullanıcısı


ve FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla soruşturma açıldı ve ardından açığa alındı. Hasan Orhan Ç., 19 Şubat 2017 tarihinde hastanenin 10'uncu katından kendisini boşluğa bırakarak yaşamına son verdi.

“BYLOCK ÇIKMADI”

İzmir'de, FETÖ üyesi olduğu ve örgütün kriptolu haberleşme sistemi olan ByLock'u kullandığı iddiasıyla hakkında soruşturma açılıp, açığa alınan ve geçen yılın şubat ayında çalıştığı hastanenin 10'uncu katından atlayarak intihar eden Asistan Dr. Hasan Orhan Ç.'nin (28), güncellenmiş ByLock listesinde kullanıcı olmadığı ortaya çıktı.

"İNTİHARI HAKKINDA TAKİPSİZLİK KARARI VERİLDİ"

SES İzmir Şubesi Başkanı Hülya Ulaşoğlu, bir yıl önce yaptıkları başvuruda, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açığa alınma olayıyla intihar olayı arasında illiyet bağı bulunmadığı gerekçesiyle Hasan Orhan Ç.'nin ölümü hakkında takipsizlik kararı verdiğini belirterek, "Şimdi mahkemelere düşen görev, bizim bir yıl önceki haklı talebimizi dikkate alarak bu yöneticiler hakkında 'ölüme sebebiyet vermekten' gereğini yapmak" dedi.

“SUÇLULAR YARGILANMALI”

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şubesi Başkanı Hülya Ulaşoğlu, Dr. Çetin'in, iftira atıldığı için intihar ettiğini ve bu olayda sorumluluğu bulunanların 'ölüme sebebiyet vermek' suçundan yargılanması gerektiğini söyledi.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'ERDOĞAN BAKIN KAÇ YAŞINDA EMEKLİ OLMUŞ' Abdülkadir Selvi'nden CHP kurultayı açıklaması: Büyük sürpriz yaşanabilir AKP'li Vekil konuştu!.. 'KRİZİN NEDENİ ABD DEĞİL' Hadi BUYUR !!! Yıldız Tilbe Cübbeli’ye şifa diledi! Sosyal medya yıkıldı