Anasayfa
20 Şubat 2018 ( 142 izlenme )
Reklamlar

DUYAN ŞAŞKIN!.. 14 MİLLİ FABRİKA GİTTİ GİDİYOR...

Eee.. Bu fabrikalar yerli ve milli değil mi?


ŞEKER FABRİKALARI GİDİYOR

Başkanlık, Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye (Türkşeker) ait bazı fabrikaların özelleştirilmesine yönelik yazılı açıklamada bulundu.

14 FABRİKA SATILACAK

Özelleştirme Yüksek Kurulunun belirlediği strateji çerçevesinde özelleştirme hazırlık çalışmalarının tamamlandığı ve bazı fabrikalar için ihale ilanı  aşamasına gelindiği ifade edilen açıklamada, bu kapsamda Afyonkarahisar, Alpullu, Bor, Burdur, Çorum, Elbistan, Erzincan, Erzurum, Ilgın, Kastamonu, Kırşehir, Muş, Turhal ve Yozgat olmak üzere 14 fabrikanın özelleştirilmesi için ihale sürecinin başlatıldığına yer verildi.

Milliyet’te yer alan habere göre, Fabrikalarda üretim devamlılığı ve zorunluluğu getirildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“HERKES İHALEYE KATILABİLİR”


“Şeker fabrikalarının özelleştirme ihalelerine katılımın arttırılması ve rekabetin tesis edilebilmesi amacıyla yerel yatırımcılar, kooperatifler ve diğer paydaşların tek tek veya bir araya gelerek teklif verebilmelerini teminen ihaleye katılım için geçici teminatların düşük seviyede tutulması da dahil olmak üzere ihale belgelerinde bu çerçevede kolaylaştırıcı düzenlemeler yapılmıştır."

ÇALIŞANLAR NE OLACAK?


Çalışanların haklarının korunmasına yönelik olarak, özelleşecek fabrikalarda çalışan memurlara diledikleri takdirde Türkşeker’e ait diğer fabrikalarda çalışma, tüm özlük hakları korunarak diğer kamu kurum ve kuruluşlarına nakil olma, özelleştirilen fabrikalarda yeni yatırımcılar ile çalışabilme gibi imkanlar/seçenek sunulduğu belirtildi.

Kaynak: Milliyet
☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

CHP'Lİ VEKİL AÇIKLADI!.. BÜYÜK GÖÇ!


Yurtdışına beyin göçünün araştırılması için Meclis’e araştırma önergesi veren CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, son 3 yılda 13 bin milyonerin yurtdışına yerleştiğini söyledi.

CHP, beyin göçünü durduracak politikaların geliştirilip, yeni bir eylem planı hazırlanması

için Meclis araştırması istedi. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan tarafından hazırlanan ve TBMM'ye sunulan araştırma önergesinde;

"BEYİN GÖÇÜ"

 “Türkiye tarihinin en yoğun beyin göçünü vermektedir. Yurttaşlar, gelecek ve güvenlik kaygısı sebebiyle Türkiye'den gitmenin yollarını aramakta ve başka ülkelere göç etmektedir” denildi. Son 3 yılda 13 bin milyonerin de yurtdışına yerleştiği savunuldu.

EN ÇOK GÖÇ VEREN ÜLKE

Önergede, “Türkiye son yıllarda ve hatta belki de tarihinin en yoğun beyin göçünü vermektedir. Yurttaşlar, gelecek ve güvenlik kaygısı sebebiyle Türkiye'den gitmenin yollarını aramakta ve başka ülkelere göç etmektedir”görüşü savunuldu. 

CHP'li vekil, “New World Wealth tarafından yapılan araştırmaya göre, nüfusa ve milyoner sayısına göre en fazla göç veren ülke, Türkiye'dir” dedi ve şunları söyledi:

"GÖÇ HIZLANIYOR"

2015'te bin olan sayı 2016'da 6 bin kişi olmuştur. Türkiye, geçen yıl açıklanan rapora göre göç listesinde 5'inci ülkeyken bu yıl açıklanan raporda 3'üncü ülke konumuna yükselmiştir. Son 3 yılda 13 bin Türk milyoner ülkeyi terk etmiştir. Bunların 12 bini ise son 2 yılda göç etmiştir. Türkiye'de hukuk, demokrasi ve insan hakları ihlalleri arttıkça gelecek kaygısı temelli olarak sermaye ve beyin göçü hızlanıyor.”

YURTİÇİ GÖÇ İZMİR'E

Geçen yıl kasım ayında ise Türkiye'deki konut fiyatlarında ortalama 0.48 artışa karşılık, İstanbul'da 0.09 düşüş olduğunu bildiren Bakan, “İzmir'de ise konut fiyatları, yüzde 1.44 artmıştır. Bu, orta sınıfın yurtiçindeki göç hareketinin göstergesidir. Zenginler yurtdışına, daha az zenginler ise yurtiçinde görece olarak daha demokratik ve özgür illere göç etmektedir” dedi.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Berat Albayrak'a kötü haber 9 EYLÜL 1999 VE ÖNCESİ SİGORTALI OLANLAR…. SEVİNDİREN HABER Sular iyice ısındı! Çin ABD'li bakanın yüzüne kapıları kapattı Şantaj çetesine ağır hapis istemi