Anasayfa
27 Şubat 2018 ( 1192 izlenme )
Reklamlar

Eğer sizde de bu belirtiler varsa tedbirinizi alın, Aman Dikkat. mutlaka önemsemeliyiz.

Sağlığınız için eğer sizde de bu belirtiler varsa tedbirinizi alın ve sağlıklı beslenin. Bu maddenin eksikliğinin belirtileri işte bunlar.

Eksikliği ciddi hastalıklara neden oluyor! Magnezyum çok önemli bir eser element olup yaklaşık 300 enzimatik reaksiyona katılır.

Özellikle kas hareketlerinde, kan basıncının dengelenmesinde, kemik sağlığında, glikoz metabolizmasında ve enerji transportunda rol alır

Rafine şeker tüketimi fazla olan kişilerde magnezyum düzeyleri düşüktür. Bir molekül şekerin metabolize edilebilmesi için, 56 molekül magnezyum kullanılır.


Çok sayıda çalışmada diyabetik hastalarda magnezyum düzeyi düşük bulunmuştur. Magnezyum düşük olduğu zaman pankreastan salgılanan insülin miktarı da kan şekerini dengelemeye yetmez ve insülin direncinin gelişimine zemin hazırlar.


T4 hormonunun T3 hormonuna dönüşümünde selenyum ve magnesium kritik rol oynar. Magnesium eksikliği aktif hormon olan T3 e dönüşümün aksamasına neden olur.


Stres hormonu olan kortizolün kontrol edilmesinde de magnezyum elementi önemlidir. Magnezyum eksikliğinde kortizol düzeyi artar.


Magnezyum eksikliği belirtileri: Kronik yorgunluk, inflamasyon, insülin direnci, hiperglisemi, stres, endişe, depresyon, mutsuzluk, uyku sorunları, kabızlık, kilo alma ve kilo verememe, kas ve eklem ağrıları, migren, fibromyalji, osteoporoz, hipertansiyon, bacak krampları, tatlı krizi.


Magnezyum zengin olan besinler: Ispanak, brokoli, avokado, kakao, kemik suyu, kabak çekirdeği, muz, yoğurt, kefir, badem, kabak, pazı, yeşil yapraklı sebzeler, incir, somon, enginar, kaju fıstığı, keçi peyniri ve kişniş.


Ayrıca unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Okuduğunuz ve faydalandığınız bütün bilgileri sevdiklerinizle paylaşın.


Lütfen ihtiyacı olan biri olabilir o yüzden bir kez paylaşalım.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir kadın doğum uzmanından sosyal medyayı sallayan paylaşım Son nefesini vermeden önce çocuğunu kollarına aldı ve Bu salonda kıyafet giymek yasak! İlk nüdist spor salonu açıldı! Aç karnına su içtiğinizde başınıza neler gelecek biliyor musunuz? Her Gün Limonlu Su İçmeye Başladığınızda Vücudunuza Bunlar Oluyor