Anasayfa
19 Ocak 2018 ( 369 izlenme )
Reklamlar

ELEKTRİKTE AKLA ŞOK VURGUN!..

Elektrikte vurgun: 2018 zammı, 2017'deki faturaya yansıtıldı

Elektrik şirketlerinin sayaçları ocak ayı başında okuyarak, yeni yılda yürürlüğe girmesi gereken yüzde 8.8'lik zammı, aralık ayı faturalarına da yansıttıkları ortaya 2018 ZAMMINI 2017’YE AKTARDILAR

Elektrik faturası fiyatlarında 2018 için yüzde 8.8 oranında yapılan zam, 2017 Aralık ayı faturalarına yansıtıldı. Bu durumda 2017 yılı tarifesine göre 100 TL ödemeyi bekleyen bir kişi yaklaşık 109 TL fatura ödeyecek. 

Bunun üzerine Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) da soyguna el koydu. Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre; EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, Aykırı işlem yapan şirketlere hesabını sorarız. Geçen yılki elektrik tüketimi, 2018 tarifesi üzerinden faturalara yansıtılamaz” dedi.

CHP Giresun Milletvekili Yener Bektaşloğlu, TBMM’de yaptığı açıklamada;

'HAKSIZ KAZANCIN ADI SOYGUN'


”Bütün Türkiye'de ve gibi Çoruh Aksa Giresun’da, abonelerinin aralık ayı için kullandıkları elektrik oranını ve ödeme bilgilerini gösteren fatura ocak ayında düzenlendi. Buna yüzde 8 elektrik zammı da yansıtıldı. Böylece abonelerden zamlı tarifeyle haksız kazanç elde edilmiştir. Bunun adı soygundur. Alınan bu farkların geri ödenmelidir.” diye konuştu.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ise;

'ÜCRETLER İADE EDİLMELİ'

“Ocak ayı içinde saatleri okuyarak 2017'de kullanılan kısmı da zamlı tarifeden tahsil etmek haksızlık ve adaletsizliktir. Elektrik şirketleri zammı vurguna çevirmemelidir. Bu haksız uygulamanın düzeltilmesi gereklidir. Yetkililer bu şirketleri acilen denetlemeli ve vurgunun önüne geçilmeli” dedi .

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Borcu Olanlara Hükumetten Yeni Müjde ! Karamollaoğlu: Tarihimizin en kötü dönemlerinden birini yaşıyoruz “ZULÜM EBEDİ OLAMAZ” BOMBA GELİŞME! Savcılık'tan Gökçek'e soruşturma Son dakika... Rusya: ABD saldırmaya hazırlanıyor!