Anasayfa
21 Ocak 2018 ( 494 izlenme )
Reklamlar

ELMA KABUĞUNDAKİ ŞİFA..!

Doğada bulunan sebze ve meyveler, şifanın ana kaynağıdırlar. Günümüzde bilinen ve bilinmeyen çok sayıda faydaları mevcuttur. En azından sebze ve meyvelerin bilinen yararları öğrenilerek, hayata uygulanabilir ve bu sayede doğal faydalar edinilebilir.

Birçok hastalık, kimyasal maddeler ve ilaçlarla tedavi edilmeye çalışılmaktadır. İnsanlar, artık, yapay şeylerden medet ummaktadırlar. Oysa doğa, insanlara tüm hastalıklar için çareleri sunmuştur.


Özellikle bitkiler, sebze ve meyveler hakkında yapılan araştırmalara kulak vermekte yarar vardır. İçeriğinde kimyasal bir katkı bulunmayan, tamamen doğadan gelen ve günlük hayatta hep karşımıza çıkan doğal besinler, birçok mucizeyi barındırmaktadır.
,,


Doğanın nimetleri olan sebze ve meyvelerden yararlanılırken, mümkünse organik olanlar tercih edilmelidir. Böylece katkısız bir şekilde, tamamen doğal yollarla, sorunlara çare bulmak mümkün olacaktır. Doğal şifa kaynakları arasında elma ve elma kabuğu da yer almaktadır. Elma kabuğu kilo verme konusunda büyük bir yardımcıdır.

Ayrıca elma kabuğunda bulunan, triterpenoids isimli madde, cilt için eşsiz bir maske hazırlanmasında başrol oynar. Bu maske için, elma kabukları ile beraber rendelenir. Sonra bu hazırlanan rende, cilde dağıtılarak sürülür. Yarım saat beklenmelidir. Beklemenin sonunda cilt yıkandığında, fark görülecektir. Cilt gerginleşecektir ve parlak bir görünüm oluşacaktır. Kırışma karşıtı kremler yerine, elma kabuğu rendesi kullanılabilir.

elma kabuk

Elma kabuğunun faydaları

-Elmanın kabuğu, biraz ıhlamur ve karanfille birlikte kaynatılarak çay olarak içilebilir.

-Bu karışım, kişiyi balgamdan kurtarır ve öksürüğü tedavi eder.

-Elma çok sayıda antioksidan içerir. Elma kabuğu ise elmadan bile fazla antioksidan içermektedir.

-Düzenli olarak elma kabuğu tüketen kişilerde, diyabete yakalanma riski düşmektedir.

-Ayrıca içeriğinde bulunan pektin maddesi, şekeri düşürmektedir.

-Bunlarla beraber, elma kabuğu, kolesterolü de düşürmektedir.

-Özellikle diyet yapan kişiler tarafından, elma kabuğu ile beraber tüketilmelidir.

-Posa oranı fazla olduğundan, açlık duygusunu yok etmektedir.

-Elma kabuğu ve elma, kas erimelerine karşı bedeni -korumaktadır.

-Elmayı kabuğu ile yemek, dişler için de eşsiz yararlar sağlamaktadır.

-Dişleri temizler ve diş eti sağlığını korur.

-Elmanın ve kabuğunun çok sayıda yararları vardır.

-Ayrıca vitamin deposu olmaları da, sağlık için bir avantajdır.

-Elma başta olmak üzere, meyve tüketimini bir alışkanlık haline getirmek, sağlığı büyük ölçüde koruyacaktır.

Not: Faydalı olması için kabuğuyla tüketilmesini tavsiye ettiğimiz elmalara bazı satıcılar rengi ve şekli düzgün olsun diye parafin uygulamaktadırlar. Parafin elmanın parlak görünmesini sağlarken raf ömrünü de uzatıyor. Parafin sadece elmalarda değil bu tür diğer gıdalarda da uygulanabiliyor. Bu konuda lütfen dikkatli olun..https://www.bitkilog.com/elma-kabugundaki-sifa

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Can Ataklı yazdı...Süper Loto 42 milyon lira Binali Yıldırım'a çıkmış...(Önce) CHP,Saadet partisi,HDP ve İyi Parti'nin ortak İstanbul adayı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Yatıyor kalkıyor Man Adası. Herhalde bu 'man kafa' olmaktan kaynaklanıyor Bülent Ersoy’u Parçaladılar ! Aç kurtlar gibi