Anasayfa
05 Ocak 2018 ( 2223 izlenme )
Reklamlar

EMEKLİ ORAMİRAL NUSRET GÜNER'DEN CAN ALICI UYARI!.. Ey hükümet ses ver

Eski Donanma Komutanlarından emekli Oramiral Nusret Güner, Yunan işgali altındaki Ege adalarına ilişkin yaptığı açıklamada TSK'nın hazır olması gerektiğini söyledi. 

FETÖ'nün Balyoz davalarının yürütüldüğü sırada, bu kumpasa tepki göstererek istifa eden eski Donanma  Komutanı emekli Oramiral Nusret Güner sosyal medya hesabından uyarılarda bulundu.


Sözcü'nün haberine göre, Nusret Güner şunları söyledi: 

"12 MİL MESELESİ"

"1982 BM Deniz Hukuku Sözleşmesi, ülkelere karasularını 12 Deniz Miline kadar belirleme hakkı vermektedir. Sözleşme, Ege gibi bitişik sularda, Ülkelerin, bu hakkı kullanırken birbirleri ile anlaşmalarını öngörmüş olmasına rağmen,Türkiye bu sözleşmeyi imzalamamış, taraf olmamıştır."

"6 DENİZİNİ AŞMAK SAVAŞ SEBEBİ"

"Türkiye; Ege, Bitişik Su kavramına girmesine rağmen, Yunanistan'ın anlaşmaya yanaşmayacağını bildiğinden hem sözleşmeyi imzalamamış, hem de Yunanistan'ın mevcut 6 deniz mili olan karasuyunu artırmasını savaş sebebi sayacağını ilan etmiştir; ta ki AKP iktidara gelinceye kadar."

'TÜRK DONANMASI EGE’DEN GEÇEMEYECEKTİR'

"Niçin Savaş Sebebi? Yunanistan'ın karasularını 6 milin üzerine, hele 12 mile çıkarmasına karşı Türkiye'nin yapabileceği hiçbir şey yoktur. Türkiye de 12 mile çıkarsa bile, Yunanistan'ın çok sayıda adası olduğundan tüm Ege adeta Yunan gölü olacak, Türk donanması Ege'den geçemeyecektir."

'TSK HAZIRLIKLI OLMALIDIR'

"Türkiye/ TSK'ya kurulan kumpasın, özellikle 2000'li yıllarda çok güçlenen Türk donanması merkezli yapılmış olması bazı ihtimalleri çağrıştırmaktadır. Umarım, Yunanistan, AB ve ABD'yi de arkasına alarak, Ege'de, karasularını 6 deniz milinin üzerine çıkarma çılgınlığı yapmaz.

Yunanistan, böyle bir çılgınlık yaparsa; bu, 1923'den beri karşılaştığımız en tehlikeli durum olur. Irak'a Suriye'ye benzemez. AKP; Yunanistan'ın karasularını 6 milin üzerine genişletmesinin Savaş Sebebi sayılmayacağı şeklindeki beyanını düzeltmeli ve TSK hazırlıklı olmalıdır." 

Kaynak: Yeniçağ

https://sarizeybekhaber.com/eski-donanma-komutani-uyardi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yeni Evlenen Kadının Başına Gelenler şok etti İncirlik Üssü'ndeki ABD'li askerler hakkında gözaltı ve tutuklama talebi Ödül aldığı makalede anlattığı kadere yatak odasında hedef oldu! Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar görevden uzaklaştırıldı