Anasayfa
21 Ağustos 2018 ( 2821 izlenme )
Reklamlar

EMEKLİLER İSYANDA CHP'DEN SERT AÇIKLAMA

EMEKLİLER İSYANDA CHP'DEN SERT AÇIKLAMA

CHP'den, bayrama parasız giren emeklilere ilişkin açıklama

 
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Öztrak, yazılı açıklamasında, Kurban Bayramı öncesi emekli aylıklarını almak için bankalara gidenlerin önemli bir kısmının büyük bir hayal kırıklığıyla kapıdan döndüğünü belirtti.

 
Öztrak, yazılı açıklamasında, Kurban Bayramı öncesi emekli aylıklarını almak için bankalara gidenlerin önemli bir kısmının büyük bir hayal kırıklığıyla kapıdan döndüğünü belirtti.

Pek çok emekli için torunlarına bayram harçlığı verme hevesinin, hayal kırıklığına dönüştüğünü aktaran Öztrak, "Bu uygulama eğer tasarruf gerekçesiyle yapıldıysa, sorumlular şunu bilmelidirler ki bu tedbirlerin ilk adresi zaten kısıtlı maaşlarıyla hayatını idame ettirmeye çalışan emeklilerimiz değil, lüks araç ve bina saltanatı içinde yaşayan devlet ricali olmalıdır." ifadesini kullandı.

'ACİL ÖNLEMLER İÇİN GİDİLECEK ADRES LÜKS HARCAMALAR OLMALI'

Öztrak, şunları kaydetti:

"SGK, 15 Ağustos 2018 tarihli açıklamasında, ödeme günleri Kurban Bayramı’na rastlayan emekli ve hak sahiplerinin gelir ve aylıklarının bayramdan önce ödeneceği açıklanmışsa da bugün maaşlarını almak için bankaya giden emeklilerimizin önemli bir kısmı maaşlarını alamamıştır. Geçmişte tatil döneminin tamamını kapsayacak şekilde yapılan erken ödemenin, bu sene sadece bayram günlerinde maaş alan emeklileri kapsayacak şekilde daraltılması emeklilerimiz için büyük bir hayal kırıklığı olmuştur. Devletin ekonomide alması gereken acil önlemlerin olduğu doğrudur ama bunun için gidilecek ilk adres zaten zor şartlar altındaki emeklilerin maaşı değil, itibar olarak görülen lüks harcamalar olmalıdır."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BORCUM YOK DEMEYİN DİKKAT!..METEOROLOJİDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA! WC ' DE BU SORUNU YAŞIYORSANIZ MUTLAKA DOKTORA GİDİN Hedefteki Cihangir İslam konuştu! Yasak ilişkiyi ifşa ettim