Anasayfa
10 Aralık 2017 ( 3154 izlenme )
Reklamlar

ERDOĞAN'A KURŞUN GİBİ ÇIKIŞ: TOHUM BİLE İSRAİL'DEN!..

ERDOĞAN'A KURŞUN GİBİ ÇIKIŞ: TOHUM BİLE İSRAİL'DEN!..

KARADAĞ: TOHUMU BİLE İSRAİL'DEN ALIYORUZ

Dokuzsütun gazetesi yazarı Ümit Karadağ, bugünkü köşe yazısında ABD'nin Kudüs kararı ve Türkiye'deki protesto gösterilerini değerlendirdi. 

Karadağ, sert bir şekilde tepki gösterilen İsrail'den tohum ithal edilmesine tepki gösterdi.

İşte Karadağ'ın, Dokuzsütun gazetesinde yayınlanan "Gün kurtarılır, Kudüs kurtarılmaz" başlıklı yazısı:

"MAN ADASI VE ZARRAB DAVASI DURUYOR"

"Hükümet tarafından medyanın sesi olabildiğince kısılmasına rağmen Man Adası belgeleri ve Reza Zarrab itirafları, geride bıraktığımız günlerin en çok konuşulan konusuydu. Kapanmış değil, yankıları sürmeye devam edecek elbet... Şimdilik biraz ara verildi diyelim."

"GÜNDEMİ DEĞİŞTİRDİLER, AKP MUTLU"

"ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz gün Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan ederek, Türkiye’nin gündemini bir anda değiştirdi ve iktidara rahat bir nefes aldırdı.

İktidar, her ne kadar Trump'ın aldığı karara öfkeli gibi gözükse de iç siyasetteki bunalımdan bir süreliğine de olsa kurtardığı için teşekkür borçlu..."

" KARARI VEREN ABD, TEPKİ İSRAİL'E NEDEN"

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump'ın Kudüs kararı sonrasında İsrail'le ilişkilerimizi keseriz açıklamasında bulundu. İyi ama kararı alan Trump, neden İsrail'e tepki gösteriyoruz? Burada konunun muhatabı "dostum Trump" dediğimiz şahsiyet ve başkanı olduğu ABD olması gerekmez mi?"

"TOHUMU BİLE İSRAİL'DEN ALIYORUZ"

"Tarım yapmak için İsrail'den tohum alıyoruz. Tıpkı Bulgaristan'dan saman, Sırbistan'dan et aldığımız gibi... Bir zamanlar Kurban Bayramı'nda kesmek için Uruguay'dan aldığımız Anguslar gibi...

Kolasını, deterjanını, diş macununu vs. geçtim; yediğimiz domatesin, biberin, patatesin tohumunu "Eyyyyyyyyyy İsrail" diye bağırdığımız ülkeden ithal ediyoruz.

"DIŞ POLİTİKAYI İÇ POLİTİKAYA MEZE YAPARAK KUDÜS KURTARILAMAZ!"

Haklı olduğun meselelerde elbette ki masaya yumruğunu vuracaksın, sesini yükselteceksin. Ama bir bak bakalım ne yaptırım uygulayabiliriz sesimizi yükseltmenin dışında!

Türkiye, Filistin konusunda uluslararası alanda sonuç alabilecek bir durumda da değil. 

Her seferinde dış politikayı, iç politikanın mezesi yaparak gün kurtarılır da Kudüs kurtarılmaz ahali, duyduk duymadık demeyin!" 


Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anlattıkları Kan Dondurdu! Mehmet Ali Erbil'den Arda Berkay kavgasına yorum Bulgar Televizyonu yayın yaptı, AB Ayağa kalktı… Kanserin ilacı, Karahindiba: İşte Tarifi SUUDİ ARABİSTAN'DAN İNANILMAZ YASAK!..