Anasayfa
16 Mart 2018 ( 1195 izlenme )
Reklamlar

‘Erdoğan’a Şok ! Anket Sonuçlarında Hüsran ! Durum Vahim Erken Seçime Gidebilir.!!

Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istediği anket sonuçlarını alamadığını iddia etti.
Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptırdığı anketlerden istediği sonuçları alamadığını iddia etti. Takan, “AKP’nin oyu yüzde 40, Erdoğan’ın oyu yüzde 45 civarına takılıp kaldı. MHP ile hâlâ 50 artı 1 bulunamıyor” dedi.


Takan’ın “Koalisyonun bekası için önlem paketleri…” başlığıyla (9 Mart 2018) yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

”R. Erdoğan, yaptırdığı anketlerden istediği sonuçları alamıyor. AKP’nin oyu yüzde 40, Erdoğan’ın oyu yüzde 45 civarına takılıp kaldı. MHP ile hâlâ 50 artı 1 bulunamıyor. Bunun için önlem paketlerinin devreye sokulması planlanıyor. Bu kapsamda Erdoğan 2 paket hazırlatıyor, üzerlerinde son çalışmalar yapılıyor. Erdoğan’ın vereceği talimat doğrultusunda bu paketler hayata geçirilecek.

Paketlerin hazırlanmasının başat sebebi ise MHP ile yapılan ittifak sonucunda istenilen oy oranının tutturulamamasından dolayı Kürt oylarına duyulan ihtiyaç. HDP’li yetkililerin şahin kanadını dışarıda bırakıp, içerideki ılımlı kanat ve onların bölgedeki uzantısı başta olmak üzere görüşerek “açılım süreci” başlatılacak. Bu “açılım süreci” içine bölgenin muhafazakâr kanaat önderleri de katılacak. Bir Habur ya da Dolmabahçe değil, çalıştaylar düzeyinde, sivil toplum kuruluşları da devreye girecek, AKP, sessiz sedasız, ancak kamuoyunda sıkıntı yaratmayacak batı oylarını da rahatsız etmeyecek bir “çözüm süreci” başlatacak. Bunun için alt yapı çalışmaları hazırlandı. Erdoğan’ın talimatını bekliyor. Amaç bölgedeki ve diğer büyükşehirlerdeki Kürt oylarını yukarıya çekmek.

İkinci paket, “ekonomik paket” olacak. Bu paket ile piyasadaki olası dalgalanmalar sonucunda oluşacaklara yönelik önlemler alınacak. İş çevrelerine vergi düzenlemeleri başta olmak üzere teşvik paketlerini içeren bir paket çalışmaları tamamlanıyor. Bu paket ile özellikle ekonomik kriz durumunu ortadan kaldırmak amaçlanıyor. İşçi ve memura seyyanen zamlar da gündemde…

Böylelikle Afrin harekâtının tartışmalarını da kamuoyundan uzak tutmak amaçlanıyor.

AKP’nin hazırladığı paketler hayata geçirildikten sonra ise tekrar kamuoyu yoklamaları yapılacak. Bundan çıkacak sonuçlar doğrultusunda erken seçimin hangi tarihte yapılacağına karar verilecek.”
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FATİH ALTAYLI: ELİNİ AĞZINI TUTAN MI VAR! Haftada 150 Bin Lira Kazanıyorlardı. Ş-o-k İtiraf Eşim Yap Dedi Ben Yaptım İnsanlık Tarihine Kara Leke 9 Dokunaklı Fotoğraf. insanlığın vicdanen bittiği anlar Akit yazarı damada sahip çıktı! “Hepimiz Berat’ız, dişinizi sökeriz