Anasayfa
06 Mart 2018 ( 1252 izlenme )
Reklamlar

ERDOĞAN’DAN BOMBA İTİRAF… “OYUNA GELDİK” ee bedeli kime

ERDOĞAN: “OYUNA GELDİK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde Yargıtayın 150. Yılı Sempozyumu’na ve Yeni Yargıtay Binası Temel Atma Töreni’nde konuştu.
Erdoğan, Saray’da yaptığı konuşmada “FETÖ UYAP tezgahını iyi kullandı. Özeleştiri olarak söylüyorum, biz de bu tezgaha geldik.” diyerek bir itirafta daha bulundu. Erdoğan konuşmasına şöye devam etti:

“REFORM YAPTIK”

“Biz, insanı yaşat ki devlet yaşasın ilkesine gönülden bağlı bir şekilde ülke yönetimini devraldık. Hükümete geldiğimizde milletimize, eğitim, sağlık, adalet sözünü vermiştik. Bu anlayışla Cumhuriyet tarihinin kuruluşundan sonraki hukuk reformlarını geçtiğimiz 15 yıl içinde gerçekleştirdik. Yargı makamlarını kaymakamlıkların bodrum katındaki izbe mekanlardan biz kurtardık.”

“FETÖ TEZGAHI İYİ KURMUŞ, OYUNA GELDİK”

“Pek tasvip etmiyorum ama UYAP ile adliyeleri birbirine bağlayarak yapılan işlemler rahatça takip ediliyor. Bana göre çokça sıkıntılarını açıkça görüyoruz. Keşke bu şekilde değil de klasik sistemde bu iş geç de olsa yürüse daha adil olarak tecelli etseydi. UYAP’ta FETÖ’nün bu tezgahı iyi kurmuş olması, özeleştiri olarak söylüyorum. Biz de bu oyuna geldik. Geç gelen adalet, adalet değildir. Elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz.”

Kaynak: TRT


ABD DOĞRULADI… AFRİN’DE DURUM KRİTİK !..

“TERÖRİSTLER AFRİN’E YIĞINAK YAPIYOR”

“1.700 TERÖRİST AFRİN’E KAYDIRILDI”

Terör örgütü SDG’den Afrin’le ilgili açıklama geldi. Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu olan YPG/PYD’nin omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG), Afrin’e 1700 terörist kaydırdığını açıkladı.

Terör örgütünün sözcüsü, IŞİD ile açık cephelerden 1700 SDG’li teröristin daha Afrin’e kaydırıldığını duyurdu.

ABD DOĞRULADI

Pentagon sözcülerinden Binbaşı Adrian Rankine-Galloway, ABD ordusunun Suriye Demokratik Güçleri (SDG) bünyesindeki bazı savaşçıların IŞİD’e karşı açılan cephelerden ayrıldığına tanık olduğunu açıklamış ve “SDG bünyesinde savaşan bazı savaşçılar, muhtemelen Afrin’deki savaşa katılmak üzere Orta Fırat Vadisi’nde yürütülen operasyonlardan çekilmeye karar verdi” demişti.

YÜZLERCESİ…

Konuyla ilgili Reuters’a açıklama yapan ABD’li bir yetkili de son iki hafta içerisinde IŞİD’e yönelik yoğun operasyonların düzenlendiği Orta Fırat Vadisi’nden ayrılan SDG’li sayısının yüzlerce olduğunu öne sürdü.

Kaynak: BBC Türkçe


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yılmaz Özdil'den güne damga vuracak bir yazı...Mutlaka okunmalı.. ABD' ye küfürlü yanıt 48 saate internet kesilebilir! İşte kesilme sebebi Aynı gemideyiz diyorlar, biz dolmuşa zor biniyoruz