Anasayfa
14 Ekim 2018 ( 619 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan’dan müjde! Her ay 500 lira…

Son Dakika… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan binlerce kişiye müjdeli haberi verdi. İşte haberin ayrıntıları;
A+
A-

 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Erciyes Üniversitesinde açıklamalar yaptı ve öğrencilere müjdeli haberi verdi. Erdoğan, "Lisans öğrencilerine 500 lira vermeye başlıyoruz. Yüksek lisans öğrencilerine bin lira doktora öğrencilerine bin 500 lira vereceğiz” ifadelerini kullandı.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"ÖĞRENCİLERE 500 LİRA VERMEYE BAŞLIYORUZ"

16 yıl evvel burs kredi olarak ayda ne veriliyordu bu ülkede? 45 lira. Lisans öğrencilerine 500 lira vermeye başlıyoruz. Yüksek lisans öğrencilerine bin lira doktora öğrencilerine bin 500 lira vereceğiz.

"BİZ ÜNİVERSİTEYİ ÖĞRENCİNİN AYAĞINA GÖTÜRDÜK"

Aynı şehirden gelmiş kimi zaman aynı mahallede oynamış gençler siyasi kamplaşmanın kurbanı oldu. Biz öğrenciye üniversiteyi aratmadık, biz üniversiteyi öğrencinin ayağına götürdük. En büyük başarımız buradadır. Şu anda 81 vilayetimizin 81'inde de üniversitemiz var.

"ÜNİVERSİTEYİ İDEOLOJİ ÜRETİM MERKEZİ OLARAK GÖREN ZİHNİYETİ ÇÖPE ATTIK"

Yıllardır üniversiteleri baskıcı, jakoben hatta faşist ideolojilerine payanda yapanlar, bizim dönemimizde üniversitelerin asli hüviyetlerine kavuşmasından çok ciddi rahatsızlık duyuyorlar. Politikalarımızı yerden yere vuran çevrelerin bizden önce üniversitelerin darbelerde oynadığı role ilişkin tek bir açıklaması yoktur. Bunların varoluş kaidesi ait oldukları yerlerin tetikçiliğini yapmaktır.

Üniversiteleri bilim ve araştırma yerine vesayetin ideoloji üretim merkezleri olarak gören zihniyeti hep birlikte çöpe attık.

Belli ideolojik kimliklerin üniversitelerde kısmen sürdürdüğünün farkındayız. Bunların zamanla değişeceğine inanıyorum. Biz üniversitelerde tek tipçiliğe karşıyız. Türkiye'nin tüm renkleri üniversitelerde olmalı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çok sayıda yabancı ajan tutuklandı Eski Bakan'dan bomba açıklama... E-Devlet Soyağacı Sorgulama Hizmeti Erdoğan'ın ihanet projesidir O bile anladı.Demedik mi Ahmet? Milli Piyango'da büyük skandal ortaya çıktı..Paylaşalım.