Anasayfa
10 Aralık 2017 ( 645 izlenme )
Reklamlar

ERDOĞAN "EYYYT BE" Dedi... AKŞENER İKİ SORUDA FENA NOKTALADI!..

Akşener'den Erdoğan'a İncirlik ve Kürecik sorusu


İYİ Parti 1. Olağan Kurultayında Meral Akşener oyların tamamını alarak genel başkan seçildi. 

Kongrede konuşan Meral Akşener, Kudüs tartışmalarıyla ilgili iktidara seslendi. Akşener 'İsrail’e 'Eyt' diyen Erdoğan’dan Kürecik’i kapatıp kapatmayacağını bilmek istiyoruz' dedi.

İKTİDARA KUDÜS SORULARI

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması da Akşener’in gündemineydi. 

“Kudüs her birimizin en önemli konusudur. Türkiye’de yaşayan herkes Kudüs için aynı tepkiyi gösterir” diyen Akşener ama burada sorulması gereken 2 soru var dedi, şunları söyledi:

“EYYYT İSRAİL’SE KÜRECİK’İ KAPATACAK MISINIZ”

“İsrail’e “Eyt” diyen Erdoğan’dan Kürecik’i kapatıp kapatmayacağını bilmek istiyoruz. Millet adına, İYİ Parti adına bilmek istiyoruz. ABD Başkanına bir sözünüz yoksa “Eytler”in bir anlamı yok. Trump’a somut sözlerinizi de bilmek istiyoruz.”

“EYYYT TRUMP’SA İNCİRLİK’İ KAPATACAK MISINIZ”

Eğer “Eyttt Trump” noktasına gelmişseniz, “İncirliği kapatacak mısınız?. ABD ile olan şahsi ilişkileriniz gözden geçirecek misiniz?. Her “Eytt”in sonunda sonra hiçbir şey yapmayarak ülkenin itibarını iki paralık ettiniz. Bu soruların yanıtlarını öğrenmeye hakkımız var ve biz bunun takipçisi olacağız.”

“KANDIRILIYORLAR, KANDIRIYORLAR”

İktidar kanadından gelen “kandırılma” açıklamalarını eleştiren Akşener, “Kandırılma devlet ciddiyeti açısından kabul edilebilir bir konu değildir” dedi. 

İktidarın Obama, Putin, Merkel, FETÖ tarafından kandırıldığı yönünde açıklamalara gönderme yapan Akşener, “Sürekli kandırılan bir ekip Türkiye gibi önemli bir ülkeyi yönetebilir mi?” diye sordu.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DERS ALINMASI GEREKEN BİR HABER . Özal’ın Erdoğan’a verdiği teklif ortaya çıktı.Yorum sizin Son dakika: Bunu sakın yapmayın... AKP’nin İş Bankası’ndaki amacı ne? Fatih Portakal’dan çarpıcı iddia