Anasayfa
13 Mart 2018 ( 2919 izlenme )
Reklamlar

ERDOĞAN'IN ELEŞTİRDİĞİ FESLİ KADİR'E SAHİP ÇIKAN KUZU'DAN AK PARTİ'YE UYARI

Ahmet Hakan'ın sunumuyla CNN Türk ekranlarında yayınlanan 'Tarafsız Bölge' programına AK Parti MKYK üyesi ve İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu konuk oldu.

Ahmet Hakan'ın sunumuyla CNN Türk ekranlarında yayınlanan 'Tarafsız Bölge' programına AK Parti MKYK üyesi ve İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu konuk oldu.

Burhan Kuzu, "Durduk yere birileri kızdırmak için bu yapılmaz. Birileri bunu yapıyorsa biz zarar görürüz. AK Parti bunu kendi teşvik etse bunun zararını kendi görür. Akla ziyan bu davranış. Öyle olsa cumhurbaşkanı bu durumlara tavır koyar mı? ‘Bırak devam etsin der’ Bu sol kesimin yenilgisinin kolay izahıdır. Seçim yaklaşıyor yine mi kaybederiz deyip buradan girerek yeni bir takım söylentiler türetiyor. İki konuya değineceğiz ‘Fesli Kadir’ dediniz. Bunu ifade olarak kullanabilirsiniz ama Kadir Mısıroğlu bu memlekette yetişmiş iyi bir tarihçidir. Benim şahsına saygı duyduğum bir insan. Eksiği olur yanlışı olur farklı şeyler söyler görüşüne katılmam ama senelerin tarihçisidir. 85 yaşında bir insan. Senelerin tarihçisi. Benim nezdimde büyük bir tarihçidir." dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ ?

Erdoğan, 'Hocam' diye selamladığı, hastanede ziyaret ettiği Kadir Mısıroğlu'nun İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'la ilgili ağır sözlerine eleştiri getirdi.

Mustafa Kemal Atatürk ve laiklik karşıtı açıklamalarıyla tanınan gazeteci-yazar-TV yorumcusu Kadir Mısıroğlu'nu hastanede ziyaret etmiş olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bu kez farklı tavır geldi.

Erdoğan, isim vermeden Mısıroğlu'nun şair Mehmet Akif Ersoy'la ilgili ağır sözlerini eleştirdi.


'NİYE KORKACAĞIM LAN SERSERİ'

Ersoy'un İstiklal Marşı'na 'Korkma' ifadesiyle başlamasına ''80 sene sonra Yunan'ı hala Sakarya'da mı vehmediyorsun da 'Korkma' diye başlatıyorsun. ‘Niye korkacağım lan, dünya benden korksun' desene. Mehmet Akif serserinin teki'' gibi açıklamalarla tepki gösteren Mısıroğlu'na, Erdoğan, AKP TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada yanıt verdi.

İstiklal Marşı'nın neden 'Korkma' sözüyle başladığını yorumlarken 'Hocam' diye selamladığı Mısıroğlu'nu isim vermeden eleştiren Erdoğan şunları söyledi:

'BEŞER PLANINDAKİ KORKMAK DEĞİL'
"Peygamber efendimizin Hicret sırasında kaldığı mağarada biliyorsunuz Hz. Ebubekir'i teskin etmek için ve yüce kitabımızda da zikredilen ‘Korkma, Allah bizimle beraberdir' ayeti var ya, işte bu lafzın ‘Korkma' kısmının İstiklal Marşımızın başına yerleştirilmiş olmasının sebebi de budur. Birileri burada farklı yerlere çekip bunu beşer planındaki 'korkmak-korkmamak' gibi anlayıp da o 'korkmak'tan almasın. Bu orada geçmiştir, Akif merhum onu o anlayışla oraya yerleştirmiştir. Onunla İstiklal Marşımızı oluşturmuştur."


"Peygamber efendimizin Hicret sırasında kaldığı mağarada biliyorsunuz Hz. Ebubekir'i teskin etmek için ve yüce kitabımızda da zikredilen ‘Korkma, Allah bizimle beraberdir' ayeti var ya, işte bu lafzın ‘Korkma' kısmının İstiklalMarşımızın başına yerleştirilmiş olmasının sebebi de budur. Birileri burada farklı yerlere çekip bunu beşer planındaki 'korkmak-korkmamak' gibi anlayıp da o 'korkmak'tan almasın. Bu orada geçmiştir, Akif merhum onu o anlayışla oraya yerleştirmiştir. Onunla İstiklal Marşımızı oluşturmuştur."


Erdoğan, bu vesileyle Tevbe Suresi'nin 'Lâ Tahzen İnnallâhe Meâna​' ayetinin çevirisini, ''Korkma Allah bizimle beraberdir'' diye yaptı. Bu ayet bazı kaynaklarda ''Üzülme Allah bizimle beraberdir'' diye çevriliyor

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ALTIN YÜREKLİ ADAM 10 Bin Bebeğin Gömüldüğü Mezarlık Bulundu – Mezarlığın Sırrı Ortaya Çıkınca Herkes Şaşırdı İran'dan Erdoğan'a Mesaj İstanbul'da kan donduran olaylar! Herkesin önünde boğazını kesti CIA'den Olay Türkiye ve ATATÜRK Açıklamaları! (ATATÜRK'E hakaret