Anasayfa
07 Ağustos 2018 ( 603 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'ın En Yakınındaki İsimden En Sert İtiraz Geldi Erdoğan yaparız dedi ama yardımcısı itiraz etti:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sivas'taki şehit cenazelerinde idamlar ilgili "Atacağımız adımlar yakındır" demiş, ardından da BBP lideri Destici Eylül'de Meclis'e idam teklifi vereceklerini açıklamıştı. İdam konusunda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ise katıldığı canlı yayında "Erdoğan'ın söylemine saygı duyuyoruz. Ama AİHM sözleşmesi var. BM sözleşmesi var" dedi. Destici'nin idam teklifi için de "Öyle bir şey olamaz" ifadesini kullandı.

Erdoğan yaparız dedi ama yardımcısı itiraz etti: Erdoğan'a saygımız var ama öyle bir şey olamaz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, NTV'de katıldığı canlı yayında konuştu.

"ERDOĞAN'IN SÖYLEMİNE SAYGI DUYUYORUZ"

Yazıcı, idam tartışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, idamın çok boyutlu bir konu olduğunu, bu konuda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın söylemine saygı duyduklarını, bunun doğru olduğunu aktardı.

AİHM VE BM SÖZLEŞMELERİNİ HATIRLATTI

İdam konusunda karar almak için AK Parti'nin Mecliste yeterli çoğunluğa sahip olmadığını, referandum için de 360 rakamının öne çıktığını anlatan Yazıcı, şunları söyledi:

"Bütün bunlar değerlendirilir ama Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin Komisyon protokolünü imzalamışız, o protokolden dönüş olmamış. Ayrıca Birleşmiş Milletler üye ülkelerin imzaladığı Siyasi Haklar Sözleşmesi var. Elbette bütün bunları irdelemek gerekir ama ne olursa olsun yasalar yerlidir, millidir. Yasaların kaynağı toplumdaki algıdır, etik kurallardır, ahlaki kurallardır. Yani yasaya ruh veren, şekil veren, hedef kitlesi toplum nezdinde onu saygın hale getiren bu toplumsal algıdır. Bir toplumda bu tür talepler varsa siyaset bu taleplere karşı duyarsız kalamaz."

"ÖYLE BİR ŞEY OLAMAZ"

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin idamı Meclis gündemine getireceklerine ilişkin açıklamaları sorulması üzerine Yazıcı, "Öyle bir şey olamaz. Nihayetinde Anayasa değişiklik teklifini verebilmek için belli sayıda imza gerekli. O arkadaşımız niye öyle söyledi bilmiyorum." dedi.

CHP ile idam konusunda bir görüşme olup olmayacağına ilişkin Yazıcı, şu aşamada bir görüşme durumunun olmadığını, öyle bir durumda bütün partilerle görüşülebileceğini vurguladı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Hakkari Yüksekova'da PKK'lı teröristlerin patlayıcıyla düzenlediği saldırıda şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Bedirhan için Sivas'ta düzenlenen cenaze töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "İdam konusundaki hassasiyetimizi biliyorsunuz. Bütün mesele parlamentoya geldiği zaman parlamentodan geçtiği anda benim için onaylamamak diye bir şey yoktur onaylarım. Çünkü biz bu tür katillerin konumunun ne olduğunu biliyoruz ve biz biliyoruz ki bunlar bu yaptıkları katliamla bunun bedelini aynen ödemek durumdadırlar. Bununla ilgili de atacağımız adımlar yakındır. Hans ne der George ne der buna bakmayız. Allah ne der buna bakarız..." demişti.

***
Dev Mağaza İflas Etti!
Son dakika haberi... Brookstone ismiyle 40 yıldır faaliyet gösteren ülkenin en popüler perakendecilerinden biri daha AVM'lerin gittikçe boşalması üzerine tüm AVM mağazalarını kapatma kararı aldı. Karar son 6 yılın en boş dönemini geçiren AVM'lerdeki 101 mağazayı kapsıyor. Bir dönem 360 mağazası olan ve Çinlilere satılan Brookstone iflas başvurusunda da bulunurken 500 milyon dolar borç açıkladı. Şirket, yeni alıcı bulana dek havalimanı ve Brookstone e-ticaret web sitesinin açık tutulacağını belirtti. Perakende sektörü ABD'de son dönemde zorluklar yaşıyor ve Sears, Kmart, Best Buy gibi dev markalar da peşpeşe mağaza kapatıyor.

Havalimanları ve alışveriş merkezleri ağırlıklı olmak üzere faaliyet gösteren perakende zinciri Brookstone, federal mahkemeye başvurarak, dört yıl içerisinde 2. kez iflasını isteyerek 101 mağazasını kapatacağını belirtti.

Şirketten yapılan açıklamda havalimanlarındaki 35 mağazanın ve online alışveriş yapılabilen Brookstone web sitesinin, yeni bir alıcı bulunana dek açık kalacağı belirtildi.
CEO Steven Goldsmith, tarafından yapılan açıklamada havalimanı mağazalarının ve internet işinin başarılı olduğu ancak avm'lerdeki mağazaların perakendecilikteki çok zorlu koşullar nedeniyle kapatılmaya mecbur olduğunu söyledi.

AVM'LERDE SON 6 YILIN EN BOŞ DÖNEMİ

ABD'de bulunan AVM'lerde boş dükkan sayısı son 6 yılın en yükseğine ulaşırken Sears, Kmart, Best Buy, Walgreens, Bon-Ton, Kay & Jared, Matress Firm ve GNC gibi önemli perakendeciler seri mağaza kapatmalarıyla dikkat çekiyor.

Columbia İşletme Bölümü Direktörü Mark Cohen, "Markalar yüzlerce B ve C sınıfı AVM'de sıkıştı. A sınıfı olanlarda ise çok yüksek kiralar söz konusu." diyor.

Brookstone, ilk olarak bulunması zor alet edevatlar i çin Popüler Mekanik dergisine verdiği reklamlarla dikkati çekmiş, 1973 yılında perakendeciliğe başlayarak 1980 yılında da ilk AVM mağazasını açmıştı. Sonrasında ise havalimanlarına doğru genişledi.

2. KEZ İFLAS İSTEDİ, ÇİN ŞİRKETİNE SATILMIŞTI

Şirket bugün bavuldan masaj koltuklarına, elektronik aletlerden hırdavat ürünlerine ve hediyeliklerden kozmetiğe dek onlarca farklı kalem ürünün satışını yapıyor.

1990'da çok başarılı olduğu için el değiştiren, 2005 yılında ise 310 mağazaya ulaşarak başka bir grup yatırımcıya satılan Brookstone için uzmanlar iki ana yatırımcısının aynı önceliklere sahip olmamasından dolayı istikrarlı bir strateji ve vizyon geliştiremediği yorumunu yapıyor.

2014 yılında ilk kez iflas başvurusunda bulunan Brookstone, sonrasında 136 milyon dolara Çinlilere devredilmiş ve 240 mağazaya düşmüştü.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Arınç Vakası BÜYÜYOR!.. Şimdi bunun altından nasıl kalkacaksınız EY DEVLET! 1 Kadın 1 Erkek Markette Öyle Birşey Yaptı Ki . . Mega yürek Tarkan... Kazandığını paylaştı... İşte 3 ayda kazandığı para ve sonrası Eskiden “tüp kuyruğu” vardı şimdi de “Vali kuyruğu”