Anasayfa
15 Mart 2018 ( 630 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'ın erken seçime neden 'hayır' dediğini açıkladı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Erdoğan'ın görev süresi nedeniyle erken seçime 'hayır' dediğini yazdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçim iddialarını reddetmesi sonrası konunun partisinin MYK'sında da gündeme geldiği öğrenildi.

Erdoğan'ın toplantı sırasında erken seçime ilişkin görev süresi hatırlatması yaptığı belirtiliyor.
Hürriyet'ten Abdulkadir Selvi, konuya ilişkin yazısında şu ifadeleri kullandı:
Erdoğan erken seçim tartışmalarından duyduğu rahatsızlığı, ”Nereden çıkıyor bu erken seçim tartışmaları” diye ortaya döküyor.

Bir genel başkan yardımcısı, ”Genel seçimlere göre yerel seçimlerde oyumuz daha düşük çıkıyor. Yerel seçimlerin, Cumhurbaşkanlığı seçimine olumsuz etkisi olabilir” diyor.

Bunun üzerine Erdoğan, ”Aynı kanaatte değilim. Erken seçim yok. Yerel seçimlerde çok çalışacağız. Oyumuzu yükselteceğiz” diye karşılık veriyor.


 
Bu diyalog 5 Mart tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan AK Parti MYK toplantısında yaşanıyor. Ama devamı var. Erdoğan erken seçim hesaplarında şimdiye kadar hiç dikkate alınmayan ama çok önemli olan bir noktayı gündeme getiriyor.

Erken seçim konusunun konuşulduğu MYK toplantısında, ”Benim görev sürem ne zaman doluyor?” diye soruyor. MYK üyeleri beklenmedik bu soru karşısında, ”2019’da” karşılığını veriyor. Erdoğan, ”Ee o zaman” anlamında başını sallıyor. “Niye öne alalım o zaman?” diye soruyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Reis bizi Etiler’e götür – Yılmaz Özdil. “Kindar nesil” yetiştirmek isteyenlerin en kritik hamlesi nedir derseniz… KÖTÜ RÜYA GÖRÜRSENİZ SAKIN KİMSEYE ANLATMAYIN! İşte nedeni CHP'DE ADAYLAR NETLEŞİYOR : ANKARA'DA MANSUR YAVAŞ'A KARŞI ÖNE ÇIKAN İSİM Eşinizden niçin boşanmak istiyorsunuz?” Kadın:– “S.ks nedir bilmiyor!” demiş.