Anasayfa
09 Ocak 2018 ( 8982 izlenme )
Reklamlar

ERDOĞAN’IN KARŞISINA ÇIKARACAKLARI KİŞİ BELLİ OLDU

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski danışmanı Ahmet Takan, Gül ekibinin Ekonomiden Sorumlu Eski Devlet Bakanı Ali Babacan’ı cumhurbaşkanı adayı yapacağı iddiasında bulundu.

Gül’ün Suudi Arabistan ziyaretini ve son gelişmeleri köşesine taşıyan Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, şu ifadeleri kullandı: “Sessiz sedasız, geçtiğimiz hafta içinde Suudi Arabistan ziyareti gerçekleştiren Abdullah Gül, bu ülke de Kral Selman bin Abdülaziz başta olmak üzere kraliyet sülalesinin çok önemli isimleri de bir araya geldi.

Katar krizi yüzünde (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) R.Erdoğan’ın Suud ile arasının bozuk olduğunu buraya ekleyelim… Abdullah Gül, Türkiye’ye döndükten sonra iktidar partisinde hareketlilik ve kaynama daha da arttı. Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifası zaten beklenen bir gelişmeydi. Kimse için de pek sürpriz olmadı.

Yarın da İstanbul Belediye Başkanlığı için ‘seçim’ yapılacak. Buraya kadar her şey olağan… Ya sonrası?.. Erdoğan, İstanbul’a yeni belediye başkanını atadıktan sonra iç siyasette kendisini çok önemli bir süreç bekliyor.” ‘TARAFTARLARI ABDULLAH GÜL’E O KADAR ÇOK İNANMIŞLAR Kİ…’ “Abdullah Gül’ün taraftarları iki seçenekli bir yol haritasının izleneceğini anlatıyor.

1- Abdullah Gül’ün ‘dava arkadaşlığı’ndan yola çıkarak Erdoğan’ı çekilmeye ikna etmesi… Vee!.. Yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ali Babacan’ın aday gösterilmesi ve böylece partinin bölünmesinin önüne geçilmesi.

2- Tayyip Erdoğan bu formüle ikna edilmemesi halinde hazırda tutulan yeni partileşmenin raftan indirilmesi ve Ali Babacan’ın Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edilmesi. Taraftarları Abdullah Gül’e o kadar inanmışlar ki, her iki formülde de Ali Babacan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığına CHP’nin de destek vereceğini iddia ediyor ve oldukça kesin ifadeler kullanıyorlar.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SÜRPRİZ GÖRÜŞME İŞTE O ANLAR Bu anket ortalığı sallayacak! Şeyh c.nsel organını nur çeşmesi olarak adlandırıp Şeyh muzu Muz öpme meselesi İbretlik bir öykü Sarı öküz