Anasayfa
12 Ekim 2018 ( 912 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'ın o sözlerine oğulları çok kızacak

Erdoğan "Bizim çocukluğumuzda mazeretsiz yere askerliğini yapmayanlar adeta adam yerine konmaz, adeta toplumdan dışlanırlardı" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Isparta'daki 2018/8. Dönem Uzman Erbaş Komando Temel Kursiyerleri Bröve Takma Töreni'nde açıklamalarda bulundu.
“ADAM YERİNE KONMAZ ADETA TOPLUMDAN DIŞLANIRDI” 
“Her gencimizi potansiyel birer komando adayı olarak görüyorum” diyen Erdoğan, “Bedelli olarak veya başka yöntemlerle askerlik yapmadan bu süreci geride bırakanlar çok büyük kayıpta olduklarını bilmelidirler. Bizim çocukluğumuzda mazeretsiz yere askerliğini yapmayanlar adeta adam yerine konmaz, adeta toplumdan dışlanırlardı. Savaş dönemlerinde asker kaçakları hainler olarak görülürdü”ifadelerini kullandı.
OĞULLARINDAN BİRİ BEDELLİ YAPTI DİĞERİ MUAF 
Erdoğan’ın bu sözleri akıllara oğullarını getirdi. Erdoğan’ın Bilal Erdoğan, 2009'da bedelli askerlikten faydalanırken, Ahmet Burak Erdoğan'ın ise askerlikten muaf olduğu biliniyor. 
“VAH TÜRKİYEM VAH” 
Hükümete yakın Güneş gazetesinin yakın dönemde gazeteden ayrılan yazarı Uygur Kayahan konuyla ilgili sosyal medya hesabından dikkat çeken şu yorumda bulundu:
“Kendi oğulları askerlik yapmayan bir babanın askere gitmeyenleri memlekette adamdan saymazlar diye konuşmaya cüret edebilmesi nasıl bir ruh hali? 
Vah Türkiyem vah!” 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bunuda yaptı diyip bombaladı Eşinle İ-l-işkiye g-irdim yine girerim” dedi. Sonrası K-orkunç Tasarruf masarruf... 'AKP YIKTI GEÇTİ' Alayına maaş veriyoruz... Yetim hakkı kul hakkı paradan... Alayını vekil yapıyoruz kendi adımıza. ŞOK İDDİA “AKP ‘Zarrab için’ harıl harıl para topluyor”