Erdoğan protesto edildiği Lefter'in cenazesinde böyle Mozart dinledi

47 izlenme14 Ocak 2019
Reklamlar
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a oyuncu Rutkay Aziz arasında Mozart polemiği yaşanmıştı. 

Toplumsal Haber Merkezi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a oyuncu Rutkay Aziz arasında Mozart polemiği yaşanmıştı. 

Rutkay Aziz Posta Gazetesi'nin sorularını yanıtladığı bir röpörtajda "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fazıl Say'ın konserine gidecek. Fazıl Bey'in daveti bir adım değil mi sizce?" sorusu üzerine "Tabii canım bir adımdır. Atılsın yeter ki gitsin Cumhurbaşkanı bir Mozart bir Beethoven dinlesin. Belki iyi gelir" de yanıtını vermişti. 

Erdoğan'ın bu sözlere yanıtı ise çok sert olmuştu. 

Partisinin grup toplantısında isim vermeden Rutkay Aziz'e yüklenen Erdoğan ünlü sanatçıyı faşist olmakla suçlamıştı. 

Erdoğan grup toplantısında şunları söylemişti; 

"Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanını bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır" 

Cumhurbaşkanı Tayyip Edoğan'ın 'Cumhurbaşkanı bir Mozart bir Beethoven dinlesin. Belki iyi gelir' sözleri nedeniyle hedef aldığı Rutkay Aziz'in cevabı ise gecikmedi. 

Aziz, Erdoğan'ın, "Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanını Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır" sözleri için, "Faşizmin ne olduğu o zaman tam bilinemiyor. Ben mi faşist oluyorum bu durumda Mozart mı oluyor faşist? Böyle bir durum varsa ben insanlık adına Mozart’ı korumaktan yanayım" demişti. toplumsal'dan çalınmıştır

Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan en son nerede Mozart dinledi?

 

Hiç uzatmadan cevap verelim. Erdoğan, Başbakanlığı döneminde Fenerbahçe'nin ve Türk futbolunun efsane ismi Ordinaryüs lakaplı Lefter Küçükandonyadis'in Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'ndaki cenaze töreninde Mozart Requiem'den Dies İrae'yi dinledi. 

Fenerbahçe'nin efsanesi uğurlanırken stadyum hoparlerinden Mozart'ın ünlü bestesi yankılanmıştı. 


Türk futbolu ve Fenerbahçe'nin efsane isimlerinden Lefter Küçükandonyadis, vefatının 7. yıl dönümü dolayısıyla mezarı başında anıldı.

Fenerbahçe Kulübünden yapılan açıklamada, Büyükada Rum Ortadoks Mezarlığı'nda gerçekleştirilen anma törenine, Lefter Küçükandonyadis'in ailesi, bazı takım arkadaşları, Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Sevil Zeynep Becan ve taraftarların katıldığı belirtildi.

Anma töreninde, Sevil Zeynep Becan ile sarı-lacivertlilerin eski futbolcusu Ogün Altıparmak'ın kısa bir konuşma yaptığı kaydedildi.


Kaynaktoplumsal com haber sitesinden 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

"Erdoğan aday olmayacak"Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir daha aday olmayacak Flaş suikast uyarısı Rusya gözünü kararttı! Müthiş dolar hamlesi dikkat izleyeceginiz video boynu bükük gariplerindir öyle bir videoki izlemeden geçme

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'YAHUDİ CESARET MADALYASI KİMLERE VERİLİR'