Anasayfa
07 Kasım 2018 ( 1196 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan, Yiğit Bulut ve İlnur Çevik'i kovdurdu

AKP'li Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan’ın danışmanlarından Yiğit Bulut ve İlnur Çevik’in TRT’deki programları sona erdi.

Erdoğan’ın danışmanlarının televizyonlarda yaptıkları bazı açıklamalardan ve gazetelerde yazdıkları bazı yazılardan rahatsız olduğu zaman zaman gündeme gelmişti.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan da, daha önceki yazılarında geçen günlerde danışmanların bundan böyle ekranda ve köşelerde olamayacağını iddia ederek, “İyi haber alan kaynaklarımın bildirdiğine göre… Cumhurbaşkanı danışmanlarının televizyonlarda düzenli program yapmaları veya gazetelerde düzenli köşe yazıları yazmalarıyla ilgili yeni bir karar alınmış. Bu karara göre… Danışmanlar artık televizyonlarda düzenli program yapmayacaklar, gazetelerde düzenli köşe yazıları yazmayacaklarmış” ifadelerini kullanmıştı.

TRT İSTENİLENİ YAPTI
Erdoğan’ın danışmanlarına getirdiği iddia edilen bu yasak sonrası ilk adım TRT’den geldi. TRT’de ekrana gelen ve Yiğit Bulut’un yorum yaptığı ‘Derin Analiz’ bitirildi. Fulin Arıkan’ın sunumuyla TRT’de ekrana gelen ve İlnur Çevik’in yorum yaptığı ‘Dünya’nın Ekopolitiği’ programı da yayından kaldırıldı.

Kaynak toplumsal com haber sitesi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anne ve 3 Çocuğunu Kezzapla Yakan Cani Komşu Konuştu: İbretlik bir hikaye; “Babam, annemin başı ağrıdığında benle yatıyor” KONUT SAHİPLERİ BUNA DİKKAT! TAPUNUZ İPTAL OLABİLİR! Fuat Oktay'la ilgili hiç bilinmeyen olay: Makam odasından kovdu