Anasayfa
07 Kasım 2018 ( 1182 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan, Yiğit Bulut ve İlnur Çevik'i kovdurdu

AKP'li Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan’ın danışmanlarından Yiğit Bulut ve İlnur Çevik’in TRT’deki programları sona erdi.

Erdoğan’ın danışmanlarının televizyonlarda yaptıkları bazı açıklamalardan ve gazetelerde yazdıkları bazı yazılardan rahatsız olduğu zaman zaman gündeme gelmişti.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan da, daha önceki yazılarında geçen günlerde danışmanların bundan böyle ekranda ve köşelerde olamayacağını iddia ederek, “İyi haber alan kaynaklarımın bildirdiğine göre… Cumhurbaşkanı danışmanlarının televizyonlarda düzenli program yapmaları veya gazetelerde düzenli köşe yazıları yazmalarıyla ilgili yeni bir karar alınmış. Bu karara göre… Danışmanlar artık televizyonlarda düzenli program yapmayacaklar, gazetelerde düzenli köşe yazıları yazmayacaklarmış” ifadelerini kullanmıştı.

TRT İSTENİLENİ YAPTI
Erdoğan’ın danışmanlarına getirdiği iddia edilen bu yasak sonrası ilk adım TRT’den geldi. TRT’de ekrana gelen ve Yiğit Bulut’un yorum yaptığı ‘Derin Analiz’ bitirildi. Fulin Arıkan’ın sunumuyla TRT’de ekrana gelen ve İlnur Çevik’in yorum yaptığı ‘Dünya’nın Ekopolitiği’ programı da yayından kaldırıldı.

Kaynak toplumsal com haber sitesi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Teyze-yeğen 18'inci işlerinde yakayı ele verdi Eşini düğün sabahı öldüren damada şok rapor Mideniz Almayacak. 9 Yıl Süren Cinsel Istismarı Annesi Ve Öğretmenleri Gizledi.. FLAŞ İDDİA! Akşener partinin başına onu getirecek