Anasayfa
07 Ağustos 2018 ( 770 izlenme )
Reklamlar

Erol: Allah Bizim Belamızı Versin Ki...

Habertürk canlı yayınına katılan CHP Elazığ milletvekili Gürsel Erol, 'Ben Elazığ şivesiyle söylüyorum; Allah bizim belamızı versin ki biz partiyi ve kendimizi bu hale düşürdük' dedi.


Habertürk TV'de Türkiye'nin Nabzı programına konuk olan CHP Elazığ milletvekili Gürsel Erol, partisindeki kurultay tartışmalarını sert sözlerle eleştirdi. Erol, İsmet İnönü'nün oğlu ve CHP "Onursal Başkanı" Erdal İnönü ile ilgili bir anekdot anlattı.


İşte Erol'un sözleri;

Erdal İnönü bir gün partililerle yemek yemeye gider. Garson herkesin siparişini aldıktan sonra Erdal Bey'e sorar 'Ne yiyeceksiniz' diye, 'Ben bir şey istemiyorum. Zaten biz birbirimizi yiyoruz' der.

'ALLAH BİZİM BELAMIZI VERSİN Kİ PARTİYİ BU HALE DÜŞÜRDÜK'
Aslında, ben Elazığ şivesiyle söylüyorum Allah bizim belamızı versin ki biz partiyi ve kendimizi bu hale düşürdük. Türkiye'de tartışılır haldeyiz, Türkiye'de bu kadar olay olurken CHP'nin tartışılır olması hiç doğru bir iş değil.


@@@

Star'ın dinci yazarının hedefinde Anıtkabir var


Hükümete yakın Star gazetesi yazarı Selahaddin E. Çakırgil, Atatürk’ü ve Anıtkabir’i hedef aldı.

Hükümete yakın Star gazetesi yazarı Selahaddin E. Çakırgil, Atatürk’ü ve Anıtkabir’i hedef aldı.

Selahaddin E. Çakırgil, “Cemaat’ tartışmaları etrafında..” başlıklı köşesinde, cemaatler üzerine yazdıktan sonra yazısının sonunda “Bir de, halkının büyük ekseriyeti Müslüman olan ülkemizde 100 yıldır en yaygın ve etkin cemaat olan ve zorla, resmen, biat ettiren ‘kemalist-laik cemaat’i sakın unutmayalım ifadelerini kullandi.


“Laik-kutsal türbe” sözleriyle Anıtkabir’i hedef alan Çakırgil, şunları yazdı: “Kutsala karşıolmak’ adına hareket eden bu ‘laik cemaat’ de kendi kutsalını dayatmak için, bir ‘laik-kutsal türbe’ de icâd etmedi mi ve yalnız siyasîler değil, nice sosyal gruplar da açık veya gizli baskıyla oraya götürülmüyor mu?”

SELAHADDİN EŞ ÇAKIRGİL KİMDİR?

12 Eylül 1980 Darbesi sonrasında yurt dışına çıkıp, 35 yıl sonra dönen İslamcı militan Selahaddin Eş Çakırgil, Star gazetesi yazarı oldu.

Daha önce de Vakit gazetesinde yazan Selahaddin Eş Çakırgil, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok ve Ahmet Taner Kışlalı cinayetlerine ilişkin Tevhid-Selam Kudüs Ordusu suikastı davasında sanık olarak gündeme gelmişti. Tevhid- Selam Kudüs Ordusu örgütünde ‘özel görevli olmak, sevk ve yönetiminde bulunmak’la iddianamede suçlanan Selahaddin Eş ile Selahaddin Eş Çakırgil’in nüfus kaydının bire bir aynı olduğu gündeme gelmişti. Star’ın yeni yazarı Çakırgil soyadını ise “bazı hukuki sıkıntılar nedeniyle” tercih ettiğini söylemişti.

Odatv

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ürküten uyarı! Büyük deprem kapıda Korkunç olay 5 metreden düşen çocuğun başına demir saplandı Suriyeli kızın kan donduran dramı! Engelli kıza cenazede cinsel istismar skandalı Bir ağda salonu çalışanının ' gizli mahrem ifşaları' Herkes pırt yapmaktan korkuyor. Bazıları gaz çıkarmamak için kalçalarını sıkıyor.