Anasayfa
22 Şubat 2018 ( 922 izlenme )
Reklamlar

Faydasını Gören Aspirin Almaya Koşuyor

Aspirin maskesinin cilt üzerinde çok sayıda olumlu etkisi vardır, cildi yağ ve akneden arındırır. Hatta aknelerin bıraktığı izleri bile yok eder. Aspirinin bunca olumlu etkisinin yanı sıra aspirin kullanımına ilişkin de bilgi sahibi olmak gerekir. Neticede, aspirin eczanede bulundurulan bir ilaçtır ve tedavi amaçlı kullanılır; peki cilt için kullanılması doğru mudur?

Aspirin maskesi uygulamanın bir zararı yoktur, çünkü bu maskenin çok küçük bir kısmı cilt tarafından emilir. Aspirin maskesi uygularken aşağıda belirtilen talimatlara uyarsanız en iyi sonuçları alabilirsiniz.Özel olarak formüle edilmiş bir aspirin yüz maskesi ya da kaplanmamış, toz halinde aspirin tabletleri aşağıda belirtildiği şekilde kullanabilirsiniz (Kaplanmış tablet kullanırsanız tabletleri ezip toz haline getirmeniz gerekecektir)

Sivilcelere iyi gelen aspirin maskesi Cildinize doğal peeling görevi gören aspirin ile hazırladığınız bu maskeyle siyah nokta ve sivilcelere elveda…Peki uygulaması nasıl,Aspirin maskesini haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.Aspirin maskesi sivilce ve aknelere iyi geliyor, siyah noktaları azaltıyor ve gözenekleri sıkılaştırıyor.:

Malzemeler:4 aspirin1 kaşık su1 çay kaşığı balSığ bir kabın içine veya avucunuzun içine iki ila dört tablet aspirin koyun. Tabletleri maske kıvamına getirecek kadar su ekleyin.Alternatif olarak, yüzünüzü ıslatıp tabletleri yüzünüzün tamamına dairesel hareketler yaparak sürebilirsiniz. Yüzünüzdeki ıslaklık tabletlerin çözünmesini ve yüzünüzün tümüne eşit yayılmasını sağlayacaktır. Bir adet tablet ya da gerektiği kadar kullanın.Maskeyi yüzünüzde 5 ila 15 dakika ya da kuruyuncaya kadar bekletin.

Yüzünüzü suyla nazik bir şekilde dairesel hareketler yaparak yıkayın. Alternatif olarak, maskeyi yüzünüzden küçük bir havluyla da çıkarabilirsiniz.Eğer aspirini tablet halinde kullanmak zor gelirse ve aspirin yüzünüze sürerken kayıp duruyorsa, maskeyi daha yapışkan kıvama getirecek ve cildinize daha iyi nüfuz etmesini sağlayacak bir şeye ihtiyaç duyarsınız. Bu durumda tabletleri ezip içine bal, aloe vera, hatta yoğurt ekleyin. Maskeyi yüzünüzde gerektiği kadar bekletin ve sonra yüzünüzü yıkayın

Aspirin tabletlerini sirkeyle karıştırıp antiseptik olarak da kullanabilirsiniz. Bu uygulama cildinizi canlandırır ve cilt için doğal bir sıkıştırıcı vazifesi görür.Aspirin maskesi uygulamadan önce aşağıda belirtilenlere dikkat edilmesi gerekir:Eğer çok hassas bir cildiniz varsa aspirin maskesi cildinizin kızarmasına neden olabilir. Böyle bir sonuç alındığında cilde tekrar maske uygulanmamalı ya da daha az sıklıkla maske yapılmalıdır.

Çok kuru ciltler için maske ayda sadece 2 ila 3 kez yapılmalıdır. Böylece cilt tahrişi önlenmiş olur.Maske uygulamasından hemen sonra, ciltteki kuruluğu yok etmek için cildi nemlendirmek gerekir.


☆☆☆☆☆

Daha Temiz Bir Ev İçin 14 Muhteşem Tüyo…


Az sonra öğreneceğiniz bilgiler sayesinde evinizi daha pratik ve etkili şekilde temizleyeceksiniz.

Kesinlikle denemenizi öneriyoruz. Bütün öneriler daha önce denenmiş ve başarılı oldukları kanıtlanmıştır.

1- Bulaşık süngeri

Bulaşık süngerleriniz zamanla kötü kokar. Hemen süngerinize bulaşık deterjanı ekleyin ve suyla biraz köpürtün. Daha sonra mikro dalgada 1-2 dakika bekletin. Süngeriniz yeni alınmış gibi olacak ve kokmayacaktır..

2- Yatak

Yataklar zamanla kirlenir. Ancak buna da çözüm var. Yatağınızın üzerine karbonat serpin ve birkaç saat bekleyin. Beklemenin ardından süpürgenizle karbonatları temizleyin. Kir ve koku gidecektir. Aynı yöntem koltuklarda da kullanılabilir..

3- Doğrama tahtası

Biraz tuz ve limon yardımıyla ahşap doğrama tahtalarındaki istenmeyen kokuları giderebilirsiniz. Önce tahtanın üzerine tuz serpin. Daha sonra da tuzu üstünü limon ile sürtün. Son olarak da tahtayı suyla iyice yıkayın..

4- Tost Makinesi

Hiç kullanılmamış bir diş fırçası gerekiyor. Aksi halde tost makinenize bakteri bulaştırabilirsiniz. Yeni diş fırçasıyla tost makinenizin içini rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

5- Musluk

Musluklarınızın parlamasını mı istiyorsunuz? Yağlı kâğıt ile musluğunuzu fotoğraftaki gibi ovalayın. Musluğunuzun parladığını göreceksiniz..

6- Ütü

Ütü masanızın üzerine yumuşak bir örtü koyun. Örtünün üzerine de tuz serpin. Şimdi ütünüzü en yüksek sıcaklığa getirin ve buhar ayarı açıksa kapatın. Üzeri tuz kaplı örtünün üzerine ütünüzü birkaç kez gezdirin. Ancak çok baskı yapmayın. Birkaç dakika sonra ütünüzün tabanı yepyeni görünecek..

7- Gümüş eşyalar

Geniş bir kabın içini alüminyum folyo ile döşeyin. Daha sonra folyonun üstüne 300 gram kaba tuz ekleyin. Şimdi de kabınızı ağzına kadar sıcak suyla doldurun, gümüşlerinizi kabın içine koyun ve 20 dakika bekleyin. Beklemenin ardından gümüşlerinizi soğuk suyla durulayın. Tuz ve alüminyum arasındaki kimyasal reaksiyon sayesinde gümüşleriniz parlayacak..

8- Kıyafetler

Kıyafetlerinizdeki zorlu lekeleri beyaz tebeşirle temizleyin. Lekeleri üstünü beyaz tebeşirle sürtün. Daha sonra da kıyafetlerinizi normal bir şekilde yıkayın..

9- Stor

Storların temizliği can sıkıcı ve uğraştırıcı olabiliyor. Hemen elinize temiz ve kullanılmayan bir çorap geçirin ve ucuna beyaz sirke dökün. Hızlı ve etkili bir şekilde storlarınızı temizleyeceksiniz.

10- Tava

Tavaları temizlemenin en iyi yolu tuzdan geçiyor. Tuz, tavadaki yağı emiyor ve yapışkan yanıkları çıkarıyor. Tavanızın içine önce tuz ekleyin sonra da su. Daha sonra sürtmeye başlayın.

11- Halı

1/3 su bardağı beyaz sirkeyle 2/3 su bardağı suyu bir sprey şişesinde karıştırın. Kirli ve kokan halınızın üstüne serpin ve halının üzerine ıslak bir örtü örtün. Ütünüzü buhar moduna alarak 30 saniye boyunca üzerine örtü varken halıyı ütüleyin. İşte bu kadar!

12- Lavabo deliği

Lavabonuzun içini karbonat ve diş fırçası yardımıyla temizleyin. Daha sonra lavabonun deliğine birkaç dilim limon koyun ve suyu akıtın. Lavabonuz temizlenecektir.

13- Pencere

Pencerelerinizi her zamanki gibi temizleyin. Ancak bu sefer pencereleri gazete ile sürtün. Tertemiz olacaklar ve lekeler gidecektir.

14- İstenmeyen kokular

Bir çay kaşığı vanilyayı uygun bir kâseye yerleştirin ve fırınınızda 300 derecede bir saat boyunca ısıtın. Evinizin içini harika bir koku saracaktır.

Gördüğünüz gibi evinizi temizlerken gittikçe daha fazla bilgi ediniyorsunuz. Edindiğiniz yeni bilgiler sayesinde temizlik daha etkili oluyor ve daha az zamanınızı alıyor. Tüyoları tanıdıklarınızla ulaştırmayı ihmal etmeyin..


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'de KRT bombası! Papa'dan Erdoğan’a hediye: Barış meleğini, şeytanı boğarken tasvir eden bir madalyon Abdülhamit'i Yılmaz Özdil yazdı çok konuşulacak yazı FLAŞ İDDİA!.. GÜL ERDOĞAN'A KARŞI HAREKETE GEÇİYOR!