Anasayfa
08 Mart 2018 ( 637 izlenme )
Reklamlar

FETÖ Davası'nda O isim Davutoğlu ve AKP'li vekillerin ismini verdi

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya 21'i tutuklu 5'i tutuksuz FETÖ davasının bugün duruşmasında savunmalar alındı.


Sanık Ufuk Şanlı, savunmasında “Aksiyon’da 8 yıl çalıştım. Ahmet Davutoğlu ve Nihal Bengisu Karaca da yazıyordu. Ankara ofisi AKP milletvekillerinin uğrak yeriydi” dedi. “O dönem ekonomi bakanı olan Ali Babacan’ın elinden yılın ekonomi gazetecisi ödülünü aldım” diyen Şanlı, şöyle devam etti: “ByLock tespit raporunda bahsi geçen programı indirdiğim ancak hiçbir iletişim kurmadığım belirtilmiştir.”

“EŞİ DE EMİNE ERDOĞAN İLE ÇALIŞIYORDU”

P24'ün aktardığına göre; tutuklu sanıklardan Rotahaber'in sahibi Ünal Tanık da çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünal Tanık, “Şüpheli olarak gösterilen fotoğraflarda AKP sözcüsü Yasin Aktay var. Davet edildiğim bir toplantıda neden davet eden suçlu değil?” diye sordu. Tanık sözlerini şöyle sürdürdü: “Bilirkişi sosyal medyada Taha Ün ile bir yazışmamı delil olarak almış. Bilgi yanlışlığını kontrol ettiğim bir yazışma. Bu sanki bir ast-üst ilişkisi olarak ele alınmış. Taha Ün’ün nikahı Cumhurbaşkanı tarafından kıyılmıştı. Eşi de Emine Erdoğan ile çalışıyordu.”

“CEM KÜÇÜK GİBİ İSİMLERİN YAZI YAZMALARINI İLK BEN TEŞVİK ETTİM”

Cem Küçük’ün de yazı yazması için kendisinin teşvik ettiğine dikkat çeken Ünal Tanık şunları söyledi:

“Haber 7’de Ersoy Dede, Hüseyin Yayman, Cem Küçük gibi isimlerin yazı yazmalarını ilk ben teşvik ettim. Rotahaber’de ilk kez yazanlar arasında Halime Kökçe, Meryem Gayberi, Yaşar Taşkın Koç, gibi isimler vardı.”

Yurt gazetesi 

☆☆☆


Vali hakkındaki o iddiada flaş gelişme...

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi ile birlikte Bursa’da, Çiftçi’nin eski sevgilisi Meltem Özkalfa’yı darp etmekle suçlanan kişilerden ikisinin bugün gözaltına alındığı öğrenildi.

Gözaltına alınan isimlerden Osman K.’nın, Vali Çiftçi’nin otomobilini kullanan kişi olduğu belirlendi. Yürütülen soruşturma kapsamında daha önce gözaltına alınan şüphelilerden Erdal Avçil tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Geçen yıl 8 Mayıs akşamı yaşandığı iddia edilen darp olayı ile ilgili bugün önemli bir gelişme yaşandı. Bursa Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro ekipleri, yürütülen soruşturma kapsamında şüphelilerden Osman K. ve Davut A.'yı gözaltına aldı. Soruşturma kapsamında daha önce gözaltına alınan Erdal Avçil ise tutuklanmıştı.

Gözaltına alınan isimlerden Osman K.'nin, Vali Çiftçi'nin otomobilini kullanan isim olduğu öğrenildi. Diğer şüpheli Davut A.'nın ise, Meltem Özkalfa'yı ilk aldıkları yerde çenesinin altında yumruklayarak burnunu kanatan kişi olduğu öğrenildi.

RAPOR HAZIRLANDIĞI

Bu arada, Vali Çiftçi hakkında, İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın yürüttüğü soruşturmanın geçen Aralık ayında tamamlandığı öğrenildi. 25 Aralık 2017'de hazırlanan raporun bakanlık Personel Genel Müdürlüğü'ne gönderildiği öğrenildi.

Yurt gazetesi 


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ankara'yı da etkileyecek politikacılara kadar uzanacak Japonların hastalıkları iyileştiren sırrı! Sabah uyanır uyanmaz… Dünya bu sözleri konuşuyor: “Yırtık kot giyen kıza tecavüz etmek vatan görevidir” Her Şeyi Anlattı