Anasayfa
26 Ocak 2018 ( 514 izlenme )
Reklamlar

FETÖ kanser tedavisini bile durdurmuş

FETÖ/PDY yapılanması içinde yer aldığı iddiasıyla tutuklanan Akdeniz Üniversitesi eski rektörü İsrafil Kurtcephe’ye yönelik hazırlanan iddianamenin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

Hürriyet'in haberine göre;  kanser hastalarının tedavisinde kullanılan radyoterapi cihazlarıyla ilgili dikkat çekici tanık beyanları yer aldı. AÜ Hastanesi’ne ait cihazların FETÖ’ye yakın firmalardan alındığı, bu firmaların servis ve bakım için mühendis görevlendirmediği, kanser hastalarının tedavisinde ciddi aksaklıkların yaşandığı vurgulandı.

İddianamede; kanser hastalarının tedavisinde kullanılan radyoterapi cihazlarının temini ve kullanımı konusunda da dikkat çekici tanık beyanları yer aldı. Cihazların yüksek bedellerle örgüte yakın firmalardan alındığı, bu firmaların servis ve bakım için mühendis görevlendirmediği, aksaklıklar nedeniyle kanser hastalarının tedavisinde ciddi aksaklıkların yaşandığı, buna rağmen firmalarla çalışılmaya devam edildiği vurgulandı.

‘CİHAZLAR ÇALIŞTIRILMADI’

Radyasyon Onkolojisi Bölümü’nde görev yapan tanık B.Ş., cihazların kasıtlı olarak çalıştırılmadığını, bu konuda defalarca tutanak hazırladığını ancak dikkate alınmadığını kaydetti. Bir başka tanık Y.Ç. ise şu bilgileri verdi: “Firma cihazlara hiç bakmadığı gibi cihazların kasıtlı olarak yatmasına imkân verildiğine şahit oldum. 2014 yılında 1 cihazın 8 ay boyunca hiç çalışmadığını tutanak altına aldık. Bu süre içinde kanser hastaları özel hastanelere yönlendirildi.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan 'Afrin'de 1000 köyü temizledik' dedi ama Afrin'de toplam 372 köy var ama o asrın lideri Bulgar Televizyonu yayın yaptı, AB Ayağa kalktı… Kanserin ilacı, Karahindiba: İşte Tarifi Özgür Özel’den İçişleri Bakanı için çok konuşulacak iddia: ‘Soylu’dan sorumlu FETÖ abisini’ açıkladı Türkiye'nin en büyük casusluk olayı! Tam belirlendi ki 15 Temmuz oldu