Anasayfa
26 Ocak 2018 ( 498 izlenme )
Reklamlar

FETÖ kanser tedavisini bile durdurmuş

FETÖ/PDY yapılanması içinde yer aldığı iddiasıyla tutuklanan Akdeniz Üniversitesi eski rektörü İsrafil Kurtcephe’ye yönelik hazırlanan iddianamenin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

Hürriyet'in haberine göre;  kanser hastalarının tedavisinde kullanılan radyoterapi cihazlarıyla ilgili dikkat çekici tanık beyanları yer aldı. AÜ Hastanesi’ne ait cihazların FETÖ’ye yakın firmalardan alındığı, bu firmaların servis ve bakım için mühendis görevlendirmediği, kanser hastalarının tedavisinde ciddi aksaklıkların yaşandığı vurgulandı.

İddianamede; kanser hastalarının tedavisinde kullanılan radyoterapi cihazlarının temini ve kullanımı konusunda da dikkat çekici tanık beyanları yer aldı. Cihazların yüksek bedellerle örgüte yakın firmalardan alındığı, bu firmaların servis ve bakım için mühendis görevlendirmediği, aksaklıklar nedeniyle kanser hastalarının tedavisinde ciddi aksaklıkların yaşandığı, buna rağmen firmalarla çalışılmaya devam edildiği vurgulandı.

‘CİHAZLAR ÇALIŞTIRILMADI’

Radyasyon Onkolojisi Bölümü’nde görev yapan tanık B.Ş., cihazların kasıtlı olarak çalıştırılmadığını, bu konuda defalarca tutanak hazırladığını ancak dikkate alınmadığını kaydetti. Bir başka tanık Y.Ç. ise şu bilgileri verdi: “Firma cihazlara hiç bakmadığı gibi cihazların kasıtlı olarak yatmasına imkân verildiğine şahit oldum. 2014 yılında 1 cihazın 8 ay boyunca hiç çalışmadığını tutanak altına aldık. Bu süre içinde kanser hastaları özel hastanelere yönlendirildi.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Polis önce annesiyle sonra kızıyla ilişkiye girdi! Doğan bebeği katlettiler Bir Öğrenci ‘Yanlışlıkla’ 400 Yıl Dayanan Batarya Üretti! MİLLETVEKİLİ GENÇ KIZA TECAVÜZ ETTİ DÜNYA DURDU!.. YUNAN BAKAN'DAN TÜRKİYE'YE AĞIR REST!..