Anasayfa
20 Ocak 2018 ( 272 izlenme )
Reklamlar

Futbolcuların fotoğrafını çeken çocuk garsonlara kafe sahibinden şişeli işkence

Diyarbakır’da geçtiğimiz yıl bir kafede gerçekleşen olayda 3 futbolcunun fotoğrafını çeken kafe çalışanı 2 çocuk, işletme sahibinin cinsel işkencesine maruz kaldı. 22 Ocak’ta görülecek duruşma için, işkenceye uğrayan çocuklardan birinin ablası Dilan Eser dayanışma çağrısı yaparak, “Çocuklara işkence yapanlar cezalandırılsın” dedi.

Olay 24 Aralık 2016’da Diyarbakır’da yaşandı. İddiaya göre, 3 futbolcu bir kafede eğleniyorlardı. Yaşları 18’in altında olan 2 genç kafe çalışanı da futbolcuların gizlice fotoğrafını çekerek bunu futbolculardan birine mesaj olarak gönderdi. Bunun üzerine fotoğrafları çekilen 3 futbolcu, Kafenin Sahibi Cemal Sert’e şikayet ederek bunu yapanların bulunmasını istedi. Kafenin güvenlik kamerası kayıtlarından fotoğrafı çekenin garson O.D. olduğunu öğrenen Cemal Sert ve koruması Adil Tosun, silah zoruyla çocukları götürdüğü tenha bir alanda cinsel işkence yaptı.

 Evrensel'den Eylem Nazlıer'in haberine göre, 22 Ocak saat 09.35’te Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek dava öncesi görüştüğümüz abla Dilan Eser, “Çocuklar 1 yıldır psikolojik tedavi görüyor. İkisi de rüyalarında hâlâ sayıklıyor. Bu olayda kafe sahibinin yanı sıra futbolcular da sorumlu, onlar da yargılanmalı” diyerek çocuklara bu işkenceyi yapanların gereken cezayı alması için dayanışma çağrısı yaptı.

 Dilan Eser, yaşanan olayı ise şöyle anlattı: “Kardeşim ve kuzenlerim o futbolcuların oynadığı takımın taraftarları, bütün maçlarına gidiyorlar, formalarını alıyorlar. Bu olayın yaşandığı günden 2 ya da 3 gün önce takımın kaptanı yaşamını yitirmişti. Kardeşim ve kuzenim kaptan öldüğü için üzüntüden günlerce yemek bile yemediler. Kuzenim o sırada bir kafede garsonluk yapıyordu. Kafeye gelen 3 futbolcuyu eğlenirken görünce kuzenim (16 yaşında) fotoğraflarını çekiyor. ‘Bak biz ağlıyoruz ama bunlar nasıl eğleniyorlar’ diyor. Yanındaki arkadaşı da (17 yaşında) ‘Fotoğrafı oyunculardan birine gönder, sizi gördük hiç mi utanmıyorsunuz, diye yaz’ diyor. Sonra fotoğrafları kardeşime gönderiyorlar. Kardeşim de gaza gelip oyunculardan birine fotoğrafı mesaj atıyor, ‘Daha yeni kaptanınız öldü, hiç mi üzülmüyorsunuz!’ diye yazıyor bir de. Futbolcular durumu mekan sahibine anlatıp ‘Biri fotoğrafımızı çekti, onu bulun’ diyor. Mekan Sahibi Cemal Sert kamera kayıtlarına bakıyor, fotoğrafı kuzenimin çektiği anlaşılıyor. Kuzenimi apar topar arabaya bindiriyorlar. Fotoğrafı kime yolladığını soruyorlar. Sonra oturduğumuz eve gelip kardeşimi de alıyorlar evden. İkisini de arabaya bindirdikleri andan itibaren çocuklara ağır işkence yapıyorlar. Çocukları tenha bir yere götürerek darbediyorlar, ağza alınmayacak küfürler ediyorlar, araçtan indirip kafalarını hedef alarak taş atıyorlar ‘Sizi burada öldüreceğiz, gömeceğiz’ diyerek tehdit ediyorlar. Ellerinde silah var. İşkence bu kadarla da sınırlı kalmıyor. Cemal Sert, koruması Adil Tosun’a ‘şişe bul’ diyor ve çocuklara şişeyle cinsel saldırıda bulunuyor. Sonra da ailenize söylerseniz ‘bu fotoğrafları Youtube’ta yayımlarız’ diye tehdit ediyorlar.”


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Devlet Bahçeli'den Erdoğan'a 'hediye uçak' tepkisi DOĞAN ÇOÇUKLARIDA ... Emeklilere bayram öncesi maaş ve ikramiye müjdesi Türkiye 'eyyam-ı bahur' etkisine girecek kabus gibi