Anasayfa
08 Ağustos 2018 ( 2498 izlenme )
Reklamlar

GELİN O LAFI EDİNCE

GELİN O LAFI EDİNCE

Gelinin kelime oyunu nikahı geciktirdi
AA |  
Denizli'nin Tavas ilçesindeki bir evlilik töreninde gelinin nikah memurunun sorusuna kelime oyunuyla yanıt vermek istemesi, az kalsın nikahın iptal edilmesiyle sonuçlanıyordu.

Gelinin kelime oyunu nikahı geciktirdi
Horasanlı Mahallesi'nde Naciye Şeşen ile Adem Teberci'nin 4 Ağustos'ta  gerçekleştirilen düğün töreninde genç çift, nikah masasına oturdu.
 
Tavas Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü evlendirme memuru Mehmet  Çinili, "Sayın Naciye Şeşen, kimsenin baskısı altında kalmadan özgür iradeniz ve  arzunuzla Adem Teberci ile evlenmek istiyor musunuz ?" diyerek geline mikrofon  uzattı.

Şeşen, damada bakıp gülümseyerek "Hayır.." dedi. Evlendirme memuru  Çinili, davetlilerin gülüşmeleri arasında mikrofonu çekince, gelin Şeşen,  "..lısıyla diyecektim ama siz hemen çektiniz" dedi.
 
Damat Adem Teberci'nin de "Sorun yok, 'hayırlısıyla evet' diyecekti."  dediği törende davetlilerden sessizlik talep eden evlendirme memuru, "Beyan esas,  hayır kelimesi çıktığı için ben bu nikahı kıyamam. Yarın bir durum olduğu zaman  biz sorumlu oluruz." dedi.
 
Gelin ve damat ile misafirlerin ikna etmeye çalıştığı memur, nikahı  kıymaya ikna olmayınca defteri alıp nikah masasından ayrıldı.
 
Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol ve İlçe Nüfus Müdürlüğünden  yetkililerle görüşüldükten sonra evlendirme memuru, genç çiftin nikahını kıydı.
 
Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, genç çiftin nikah akdi sırasında gelinin ağzından "hayırlısı" çıktığı  için bir yanlış anlaşılma olduğunu belirtti.
 
Aileyi tanıdığını ve bildiğini dile getiren Akyol, "Buralarda herhangi  bir şey sorulduğunda 'Hayırlısıyla' denir. Gelin hanımımız da o alışkanlıkla  'Evet' demeden önce 'Hayırlısıyla' kelimesini kullanmak istemiş. Görevli arkadaş  da bunun üzerine nikahı kıymamış. Aile bizi aradı. Görüşmelerimiz sonunda akit  teyit edilerek nikah kıyıldı." ifadesini kullandı.

GAZETE VATAN

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hüsnü Mahalli AKP’yi topa tuttu: Yahu 2011’de ben size demedim mi? Erdoğan hastalığını böyle ağzından kaçırdı.. İşte gerçek hastalığı bu! Yerli ve milli derken onu da sattılar! Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın