Anasayfa
21 Ağustos 2018 ( 906 izlenme )
Reklamlar

Görünüşüne aldanmayın zehir saçıyor!


Görünüşüne aldanmayın zehir saçıyor!

 
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı'ndan 'renkli Lastik Bilekliklere' İlişkin Açıklama

 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, çocukların bileklik yapmak için kullandıkları renkli lastiklerin kanserojen madde içerdiği yönündeki haberlerin ihbar olarak kabul edildiğini belirterek, bakanlık tarafından denetimler gerçekleştirildiğini açıkladı.


Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Son zamanlarda basında sıklıkla yer alan çocukların bileklik yapmak için kullandıkları renkli lastiklerin kanserojen madde içerdiği yönündeki haberler ihbar kabul edilerek Bakanlığımız tarafından denetimler gerçekleştirilmiştir.

İstanbul İl Müdürlüğü denetim ekipleri ilk aşamada 5 ayrı firmanın 554 ürününde denetim yapmıştır. Numune alınarak teste gönderilen ürünlere fitalat ve ağır metal testleri uygulanması sonucunda, 20 üründe fitalat maddesi tespit edilmiştir” denildi.


Sağlığa zararlı fitalat tespit edilen ürünlerle ilgili gerekli idari işlemlerin yapıldığı kaydedilen açıklamada, söz konusu ürünlere dair denetimlerin önümüzdeki günlerde de devam

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Beyaz Saray’dan şok tehdit! Brunson bir hafta içinde serbest bırakılmazsa… Flaş Haber! Bakan sorguya çekildi Asansör fetvasına karşılık çok konuşulacak yeni fetva! 24 Haziran seçimlerinde en yakın tahmini yapan anket şirketinin bomba gibi anketi