Reklamlar

Hababam Sınıfı’nın yıldızı Sevda Aktolga yıllar sonra görüntülendi

Yeşilçam'ın aranan isimlerinden biriydi... Çok sayıda filmde rol aldı... Bir dönem gözlerden uzak olamayı tercih etti... Herkes onun ne yaptığını ve nerede olduğunu merak ediyordu... Yıllar sonra bakın nerede ortaya çıktı... Son halini görenler şoke oldu!


Hababam Sınıfı'nın Sevda'sı Sevda Aktolga, yıllar sonra Bodrum'da ortaya çıktı. Ünlü oyuncunun yıllara meydan okuduğu görüldü.
Yeşilçam filmlerinin unutulmazlarından Hababam Sınıfı’nın 4 kız öğrencisinden biri olan Sevda Aktolga, Muğla’nın Bodrum ilçesinde görüntülendi.

Pek çok Yeşilçam filminde yer alan Sevda Aktolga her ne kadar yıllara meydan okusa da değişti bambaşka bir insan oldu.

Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin Bodrum’da düzenlediği etkinlikte konuşmacı olan Aktolga’yı görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Söyleşide kısa bir konuşma yapan Yeşilçam'ın gülen yüzü Aktolga, kendisinin asıl mesleğinin diş hekimliği olduğunu hatırlatarak, “Sinema benim her şeyim, çok büyük tutkumdu. Ben oyunculuğa tiyatro ile başladım, daha sonra sinema ile tanıştım. Sinema ve tiyatronun benim için her zaman ayrı bir yeri vardır” dedi.


.Herkes onu Hababam Sınıfı'nın 4 kız öğrencisinden biri olarak tanıdı. Ardından Şener Şen'in Vecihi karakterini canlandırdığı Gülen Gözler filmiyle hafızalara kazındı. Yılmaz Güney'in Yol filmiyle ise hayranlarını büyüledi. 70’ler deyince aklımıza gelen iyi filmlerin çoğunda o var; Aşk Dediğin Laf değildir, Şabanoğlu Şaban, Hababam Sınıfı Tatilde, Gülen Gözler, Cennetin Çocukları, Erkek Güzeli Sefil Bilo, Yol…

Pek çok Yeşilçam filminde yer alan Sevda Aktolga her ne kadar yıllara meydan okusa da değişti bambaşka bir insan oldu. Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Bölümünde eğitim aldıktan sonra Türk sinemasının en başarılı isimlerinden olan Aktolga, kariyerine 1977 yılında Cennetin Çocukları isimli filmde rol alarak başladı.

Son olarak ise Fox TV'de yayınlanan Unutma Beni isimli dizide Güler rolünde oynamıştı İşte son hali…


Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Namık Kemal Zeybek: "Kuran'da namaz yok namazı zerdüştlerden aldık"