Anasayfa
17 Mart 2018 ( 1100 izlenme )
Reklamlar

"HERKES KATILACAK" Dediler... TEPKİ BÜYÜK!.. JET ÇARK!..

ÜNİVERSİTE: “ATILAN MESAJLA İLGİMİZ YOK”

FİRMA: “BİZ YAPMADIK, O/ONLAR YAPTI”

Diyarbakır'da dün, Dicle Üniversitesi Hastaneleri'nde taşeron firma işçisi olarak çalışan yaklaşık 2 bin kişinin telefonlarına, bugün partisinin il kongresine katılacak Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılamaya katılmaları ve orada olduklarına dair fotoğraf çekmeleri istenilen bir mesaj atıldı.

KENDİSİNİ BİLMEZ KİŞİ/LER”

Üniversite yönetimi, altında 'Dicle Üniversitesi Rektörlüğü' yazan mesajın kendileri ile bir ilgisi olmadığını açıklarken, ilk mesajı atan firmadan bu kez, "Siz değerli çalışanlarımıza kendini bilmez kişi veya kişilerce atılan mesajın Dicle Üniversitesi Rektörlüğü ile alakası bulunmamaktadır" mesajı geçildi.

NE OLMUŞTU?

Diyarbakır'da bugün partisinin kongresine katılacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşılanması için Dicle Üniversitesi Hastaneleri'nde çalışan yaklaşık 2 bin taşeron işçisine KATILIMIN ZZRUNLU OLDUĞUNA DAİR telefon ile mesaj gönderildi.

ÜNİVERSİTE: BİZİMLE İLGİSİ YOK, BİR ÇALIŞANIN İŞGÜZARLIĞI

Dicle Üniversitesi yönetimi, tartışma yaratan konuyla ilgili açıklama yaparak, mesajla ilgilerinin olmadığını ve mesajın taşeron firmadaki bir kişinin işgüzarlığı olduğunu bildirdi.

Tepkiler üzerine taşeron işçilere ilk mesajı atan firmadan ikinci mesaj geçildi. İkinci mesajda bu kez, şu ifadeler yer aldı:

FİRMA: ÜNİVERSİTE YAPMADI

"17.03.2017 tarihinde (Cumartesi) saat:14.30'da Sayın Cumhurbaşkanımızın katılacağı Diyarbakır mitingine BRÇ firması olarak tüm çalışanlarımızı davet ediyoruz. Taşerona kadronun mimarı olan Sayın Cumhurbaşkanımızı Diyarbakırımıza yakışır bir şekilde karşılamamızı temenni ediyoruz. Siz değerli çalışanlarımıza kendini bilmez kişi veya kişilerce atılan mesajın, Dicle Üniversitesi Rektörlüğü ile alakası bulunmamaktadır. Bilgilerinize."

KESK'TEN İDDİA

Diyarbakır'da dün basın toplantısı düzenleyen KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü ve SES Şube Sekreteri Mehmet Nur Ulus, kamu çalışanlarının AKP kongresine katılmaya zorlandıklarını iddia etmişti.


Kaynak: Haberayyıldız

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eski AKP Milletvekilinden Abdullah Gül ile ilgili şok iddia Kılıçdaroğlu'ndan Gündeme Bomba Gibi Düşen Açıklama! "YAKINDA ONLARIN İSİMLERİNİ AÇIKLAYACAĞIZ" Muharrem İnce'den çok sert tepki: Vatandaşın canı yanıyor Sürekli Atatürk’e Saldıran Dergiye Halk Tepki Gösterdi. ‘Misvak Dergisi Kapatılsın’ Kampanyası Başlattı