Anasayfa
29 Ocak 2018 ( 2194 izlenme )
Reklamlar

HİLAL KAPLAN YAZDI... DAĞ BAŞI KÖTÜ DUMAN!..

KAPLAN: ÖSO BİZİM VATANIMIZI SAVUNUYOR

Sabah Yazarı Hilal Kaplan, Özgür Suriye Ordusu'nu (ÖSO) Kuvayi Milliye'ye benzetti.

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, “ÖSO, bir nevi Suriye’nin ‘Kuvayi Milliyesi’, yani ‘milli güçleri’dir” dedi. 

Kaplan köşesinde 'ÖSO’nun Suriye'nin  tek dostu olarak gördüğü Türkiye ile hareket ettiğini’ belirtti. Kaplan’ın Sabah gazetesinde yayımlanan bugünkü köşe yazısından öne çıkanlar şöyle:

"BİZİM VATANIMIZI SAVUNUYORLAR"

"Özgür Suriye Bayrağı ile birlikte bayrağımızı da üniformalarında taşıyarak canları pahasına savaşan, Zeytin Dalı harekâtında şimdiye dek ondan fazla şehit veren ÖSO, işgalcilerin taşeronlarına karşı sadece kendi vatanını değil, ordumuzla birlikte bizim vatanımızı savunuyor."

"ÖSO KUVAYİ MİLLİYEDİR"

"En büyük kader ortağımız ise Suriye halkının çoğunluğunu temsil eden gruplardan oluşan, Mehmetçikle omuz omuza çarpışan Özgür Suriye Ordusu'dur. Özgür Suriye Ordusu, bir nevi Suriye'nin 'Kuvayi Milliyesi' yani 'millî güçleri'dir."

"HERKES ÖSO'YA SALDIRDI"

"Üstelik ÖSO şimdiye dek sadece Esed güçleri ile değil, DEAŞ'ın ve YPG'nin, elbette Rusya ve ABD'nin de gadrine uğramış bir oluşumdur. Buna rağmen ayakta kalmıştır ve Suriye'nin tek dostu olarak gördüğü Türkiye ile hareket etmektedir."

"ÖSO MİLLİ ÇIKARIMIZ İÇİN ELZEMDİR"

"Yarın öbür gün "Suriye masası" nihayet kurulduğunda, Türkmen, Arap ve Kürtlerden oluşan çoğulculuğu ile ÖSO'nun Türkiye ile hareket ediyor olması, millî menfaatlerimiz açısından da elzemdir. Ancak millî menfaatlerimiz CHP'nin umrunda mıdır; işte ondan hiç emin değilim."

"ÖSO'YA ÇAMUR ATMAK PKK'NIN İŞİ"

ÖSO'ya Kandil ile ağızbirliği içinde çamur atmak, ancak PKK ile zımni bir gönül birlikteliği gerektirir. 

kaynak:cumhuriyet


https://sarizeybekhaber.com/hilal-kaplan-dan-oso-ya-kuvayi-milliye-benzetmesi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul için ürküten açıklama! Sıcaklık 45 dereceyi bulacak Öğrenciden Profesöre Çok İnce Ayar MUHARREM İNCE'DEN GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN AÇIKLAMA! GERİ VİTES YAPACAK! BAHSE VAR MISINIZ?'