Anasayfa
30 Ocak 2018 ( 3297 izlenme )
Reklamlar

HÜKÜMETE TARİHİ UYARI... ANKARA'DA HAVA DUMAN!..

CHP’den hükümete tarihi uyarı: ÖSO’ya dikkat edin, yarın başımıza iş açacaksınız

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Meclis Genel Kurulunda Afrin Hakeratına ilişkin konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, hükümet yetkililerini  ÖSO konusunda uyararak "Bu, tarihî bir konuşmadır: ÖSO'ya dikkat edin diyoruz, yarın başımıza iş açacaksınız" dedi.

Öztürk Yılmaz, operasyonla ilgili CHP’ye dönük haksız ve provakatif açıklamalar olduğuna işaret ederek şöyle konuştu: 

“BİZİM TEK MİLLİ ORDUMUZ VARDIR, O DA TÜRK ORDUSUDUR”

“Millî ordu” deniyor ÖSO’ya. Bizim bir tane millî ordumuz var, o da: Türk Silahlı Kuvvetleridir. Biz ÖSO’yu hiçbir zaman bir millî ordu olarak görmüyoruz. Bakınız, burada tarihî bir uyarıyı yeniden yapmak istiyorum: Bizim devletimizin başına bunlar bela olacak. Bunlar ileride size sorun çıkaracak. Biz söylediğimiz zaman hakaret yiyoruz ama doğruyu söylemek zorundayız.”

“CİHATÇI GRUPLARDAN HİÇ KİMSE MEDET UMMASIN”


“Bunlar nefret söylemi kusan gruplarla iç içeydiler, yıllarca orada kanlı savaşı yaptılar ve biz bunların hepsini biliyoruz. Gerçek apaçık ortadadır. Kimse gerçeği saklamasın. Cihatçı gruplardan, radikal gruplardan, bunlardan hiç kimse bir medet ummasın. Bunlar oradaki bütün ahaliye, Türk olsun, Kürt olsun, Arap olsun, Yezidi olsun, Ermeni olsun hepsine düşmandır. Bunlar Selefi bir gelenekten geliyor.”

“NEDİR BU ÖSO SEVİCİLİĞİ”

“ Bunları savunmak bizim görevimiz olmamalı. bir ÖSO seviciliği almış gidiyor. Ya benim kahraman askerim ÖSO’ya ihtiyaç mı duyardı? Ne alakası var? Onu siz, bir taraftan FETÖ belasıyla yarısını neredeyse yıprattınız, şimdi ÖSO belasıyla yıpratıyorsunuz. Benim bunu söyleme hakkım var. Bu, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan herkesin yarın pişmanlık duyacağı bir konudur. Bunun lâmı cimi yok, açık açık konuşmak lazım.”

Hükümete “ÖSO’ya nasıl güvenirsiniz?” diye soran Öztürk Yılmaz şöyle devam etti: 

“BU TARİHİ BİR KONUŞMADIR, ÖSO’YA DİKKAT EDİN”


“Bunlar Katar’la görüşüyorlar, Suudi Arabistan’la görüşüyorlar, onunla görüşüyorlar, bununla görüşüyorlar; yahu bunlara nasıl güvenirsiniz siz, nasıl olur böyle bir şey? Biz bunlara ne kadar güvenebiliriz? Bunları biz Türk askerinin önünde nasıl gösterebiliriz? Türk askerini onların bir yedek unsuru gibi nasıl takdim edebiliriz? Biz hakikaten neredeyiz, hangi noktada duruyoruz?”

“YARIN BAŞINIZA İŞ AÇACAKSINIZ”


“ Şimdi, bakınız, bunlar bütün o gruplar tarafından ve ülkeler tarafından desteklendiler. Hiçbir şeyimiz yok. Başka ülkeler bir şeyler yapıyor, biz peşinden gidiyoruz. Nereye kadar gideceğiz? Bu nasıl bir ulusal güvenliktir? Bu orduyu ÖSO’cularla eş değere, aynı kefeye koyan anlayış yarın burada “Kandırıldık.” demeyecek midir? Bu, tarihî bir konuşmadır: ÖSO’ya dikkat edin diyoruz, yarın başınıza iş açacaksınız.”

“BÖLGEYİ KANA BULAYACAKLAR”


“Yarın bu gruplar maalesef bölgeyi kana bulayacaklar. Ben radikal cihatçı gruplar konusunda tarafım, şahıs olarak da tarafım. Ben bunların ne pislikler içerisinde olduklarını biliyorum. Kimin eli kimin cebinde? Kim parayı veriyorsa onun peşine gidiyorlar, kim azıcık onlara şey yapsa istihbarat örgütleri… Hepsi onların elinde, istihbarat örgütlerinin elinde bunlar. “

“ORDUMUZUN BİR PARÇASI HALİNE GETİRMEK YANLIŞTIR”

“Cephede sizinle görüntü verirler, arka tarafta Amerika’nın, Rusya’nın elinde bunlar, İran’ın elinde, başka örgütlerin elinde bunlar. Bunları bir ordunun parçası hâline getirmek yanlıştır, Türk ordusunu yıpratmak yanlıştır. Zaten yıpranmış; istihbaratımız yıpranmış, bürokrasimiz yıpranmış, her şeyimiz yıpranmış. Yetmiyormuş gibi, sanki ihtiyacımız varmış gibi… “

“TÜRK ORDUSUNUN ÖSO’YA İHTİYACI YOK”

“Türk ordusunun burada ihtiyacı yok kimseye. Bu operasyonu kendi imkân ve kabiliyetiyle yapacak güçtedir. Sanki zayıfmışız, ihtiyacımız varmış bizim, aman, onlar olmasaymış bir şey yapamazmışız gibi bir takdime kalkışmak yanlıştır ve bu yanlışı maalesef tekrar ediyoruz.” 

Kaynak: DHA/ SözcüÖnerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Passolig satışları açıklandı! Lider... NURAY HAFİFTAŞ BU HASTALIKTAN HAYATINI KAYBETTİ. DİKKAT! BU BELİRTİLER KOLON KANSERİNE İŞARET Rusya'dan açıklama: Kayıp uçağımızı... Tasarruf diyorlar 5 milyona hamam yaptırıyorlar