Anasayfa
26 Temmuz 2018 ( 2987 izlenme )
Reklamlar

Hükümetten Vatandaşlara İkramiye Müjdesi

Bayram ikramiyesi emeklilerin yüzünü güldürdü. İkramiye sayesinde ek gelire kavuşan emekliler, yeni ödeme için gün sayıyor. İlk bin liralık ikramiye Ramazan Bayramı öncesinde ödenmişti.

Emeklilere, Kurban Bayramı öncesinde de binlira ikramiye verilecek. Yasaya göre, ikramiyeden yararlanmak için ödemenin yapılacağı tarihte gelir ve aylık alıyor olmak gerekiyor. Yani Kurban Bayramı ikramiyesinin ödeneceği tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da bin lira ikramiyeyi alabilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu`na emeklilik için dilekçe verilen tarih büyük önem taşıyor. Kurban Bayramı`nda ikramiye 31 Temmuz`a kadar emekliliği hak eden ve bu tarih de dahil olmak üzere emeklilik için dilekçesini verenlere ödenecek.

1 Ağustos ve sonrasında emekliliğe hak kazanan ve dilekçesini verenler ise bu yıl Kurban Bayramı`nda ikramiye alamayacak.

Dini bayram ikramiyesi sadece emeklilere ödenmiyor. Malulen emekli olmuş malullük aylığı alan kişilere de bin lira ikramiye veriliyor. Dul ve yetimler ile sürekli iş göremezlik geliri alanlara da ikramiye ödeniyor.

Ancak ödenecek tutar, ölüm aylığı/iş göremezlik oranı üzerinden hesaplanıyor. Örneğin; yüzde 50 ölüm aylığı bağlanan kadına, 500 lira ikramiye ödeniyor. 2 aylık alanlara ise hangisinde oran daha yüksek ise onun üzerinden ödeme yapılıyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ankara'da erken seçim bombası! Ak Parti ve MHP yetmiyor! İYİ Parti destek mi verecek? TURİZM ÖĞRENCİSİNDEN OTOSTOP TEZİ Emekliye Ek Gelir Müjdesi BUNU OKUMANIZ SADECE BİR DAKİKANIZI ALIR!!!