Anasayfa
10 Ekim 2018 ( 1976 izlenme )
Reklamlar

HÜLYA KOÇYİĞİT SON ATAMALAR İLE HANGİ GÖREVE ATANDI?

Resmi gazetede yer alan Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarına yapılan atamalar arasında ünlü oyuncu Hülya Soydan (Koçyiğit)'da yer aldı. 

Cumhurbaşkanlığı Politika Kurullarına yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı. Hülya Koçyiğit hangi göreve atandı? Merak edilen detaylar haberimizde...

Cumhurbaşkanı kararıyla, Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki 9 ayrı kurula 76 isim atandı.

Alev Alatlı
Havva Hümeyra Şahin
Hülya Soydan
Prof. Dr. İskender Pala
Mehmed Özçay
Murat Bardakçı
Orhan Gencebay
Rasim Özdenören
Prof. Dr. Ümit Meriç.


@@@

AKİT YAZARI NURETTİN VEREN'DEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk olan Nurettin Veren birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. 'AK Parti ile FETÖ el altından el mi sıkışıyor?' diyen Veren, 'Bu ülke Cumhurbaşkanı'nın çiftliği değil' ifadesini de kulland


Akit yazarı Nurettin Veren, yapılan bazı üst düzey atamalar nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan güvenin sarsıldığını ileri sürdü. Gazetedeki köşesinde iktidarı eleştiren Veren, 'FETÖ iltisaklı atamalar, halkın Erdoğan'a olan güvenini sarsıyor' başlıklı yazısında, "Bu tip yanlışlar halkımızın Erdoğan'ın Başkanlık sistemine olan güvenini, gittikçe sarsmaktadır" ifadelerini kullandı.

FETÖ'nün terör örgütü olarak tanımlanmadığı dönemde yapının içinde yer alan ancak daha sonra yollarını ayıran Veren, RS FM'de yayınlanan Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına konuk oldu.

'MİLLETİMİZ CUMHURBAŞKANI'NA LÜZUMUNDAN FAZLA UMUT BAĞLADI'


"Milletimiz üst üste sayın Cumhurbaşkanı'na çok gönül bağladı. Lüzumundan fazla umut bağladı. Başkanlık sistemine geçilmesi ısrarına halk bu teklife canı yürekten evet dedi. Vatandaşımızın bu sevgiyle vermeyeceği bir şey kalmadı." diyerek sözlerine başlayan Veren, "AK Parti'nin başkanlık sisteminin beklentilere cevap vereceğini bekliyoruz ama tam tersiyle karşı karşıyayız. Atamalarda nerdeyse özellikle fetö iltisaklı olanlar tercih ediliyor." dedi.

'AK PARTİ İLE FETÖ MASA ALTINDAN EL Mİ SIKIŞIYOR'
"Bu davranışların AK Parti'yi yıprattığını, adeta ana direklerini sarstığını söylüyorum." diyen Veren, şu çarpıcı ifadeleri de kullandı:


"Hatta 'AK Parti ile FETÖ masa altından el mi sıkışıyor?' diyenler var. Ben de bunu söylüyorum, yazdım. Çünkü dost acı söyler. Bu ülke Cumhurbaşkanı'nın çiftliği değil. Biz direkten döndük. 15 Temmuz'u yaşadık. Ülkemiz az kalsın batacaktı. Bizim ikinci defa hata yapma lüksümüz yok."


AK Parti'nin 17 — 25 Aralık'tan sonra FETÖ'yle ilişiğin kesilmesinin bir milat olarak değerlendirmesine de değinen Veren, "17-25 bana göre çizgiyle çizilmiş bir milat değil. Gülen'le ilişkisi 20 yıldır devam eden birinin 17-25'ten sonra tertemiz olduğunu söyleyemeyiz." dedi.

'DEDEOĞLU'NUN KONUMUNDA OLANLAR MÜEBBETLE YARGILANIYOR'
Cumhurbaşkanlığı tarafından bugün açıklanan Politika Kurulu listesinde yer alan Prof. Beril Dedeoğlu'na ilişkin "Beril Dedeoğlu'nun dokunulmaz olması bilinçli bir anlaşma varmış gibi hissettiriyor." ifadesini kullanan Veren, "Onun konumundakiler müebbet hapi
sle yargılanıyor." diye konuştu.

'AKİT GAZETESİ YAZIMI SANSÜRLEDİ'
Veren, gazetesi Akit'te yazısının sansürlendiğini ve yarısının yayımlandığını da belirterek, "Yazım da sansürlendi. Yarısını yayınlamadılar. Hükümetin sıkıntıya gireceğini muhalefetin eline koz geçeceğini düşündüler." dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FETÖ kanser tedavisini bile durdurmuş Korkunç depremin tarihini verdi ‘500 BİN AİLEYE SAĞLIK VE BARINMA GEREKECEK’ Ünlü anket şirketinin sahibi Twitter'dan paylaştı! İşte son anket Asgari ücrete büyük zam