Anasayfa
16 Şubat 2018 ( 422 izlenme )
Reklamlar

Hüsnü Mahalli’den, Türkiye-ABD ilişkileri değerlendirmesi

Ankara’da bir araya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Ortadoğu uzmanı, YURT yazarı, usta gazeteci Hüsnü Mahalli bu görüşmeyi ve Çavuşoğlu-Tillerson’ın ortak basın toplantısını değerlendir.

Bu zaman kadar dedikleri tek tek çıkan Ortadoğu uzmanı, YURT yazaru, usta gazeteci Hüsnü Mahalli, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’ın Türkiye ziyaretini değerlendirdi. Mahalli Türkiye-ABDilişkilerine yönelik kritik değerlendirmelerde bulundu. Mahalli twitter hesabından yaptığı açıklamada ABD’nin PYD’den vazgeçmeyeceğini ve FETÖ’yü de vermeyeceğini belirtti.

‘Tillerson-Çavuşoğlu basın toplantısından ‘birşey anladıysam Arap olayım’ diyen Mahalli; “ABD-TR ilişkilerinde yeni hiç bir şey yok.

Konuşulanlar ve ortak açıklama  boş ve anlamsız.
ABD aynı TR çaresiz ve zorda.
ABD PYD’den vazgeçmez.
ABD Feto’yu vermez.
Zarrab!!!” ifadelerini kullandı.

Televizyonlarda Tillerson’ın Türkiye ziyaretini, Çavuşoğlu’nun açıklamalarını değerlendirenleri de eleştiren Mahalli, öngürü ve analiz yeteneklerinin ‘sıfır’ olduğunu belirterek “Uzman ve Azmanlar palavraya devam  ediyor.
Hala hepsi Amerikancı.

Öngörü ve analiz yeteneği  sıfır.
Bilgi ve pratik zeka eksi sıfır.
Yandaş olmak kolay değil.
Zavallılar” diye yazdı.

Alman “Die Welt” gazetesinin Türkiye temsilcisi Deniz Yücel serbest kalmasını ise Mahalli; “Yaşasın adalet. Merkel istedi Deniz Yücel serbest” şeklinde değerlendirdi.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/husnu-mahalli-den-turkiye-abd-iliskileri-degerlendirmesi-h76402.html


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Güvenliğiniz İçin Facebook Hesabınızdan Acilen Silmeniz Gereken 12 Şey İmkansız ama gerçek! ÇOK KONUŞULACAK SERT BİR YAZI Cehaletin, yolsuzluğun, hırsızlığın bedelini ödüyoruz. Raydan çıkan tren değil, Türkiye'dir... Sanayi Bakanı Varank’tan kriz itirafı!