Anasayfa
20 Mart 2018 ( 2557 izlenme )
Reklamlar

Hüsnü Mahalli “kara çarşaf” tartışmasına son noktayı koydu

Ortadoğu Uzmanı Gazeteci-Yazar Hüsnü Mahalli, “kara çarşaf” tartışmasında herkesin merak ettiği gerçeği anlattı.


Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, ülkede kadınların ‘saygılı ve edepli’ giyinmeleri durumunda siyah çarşaf ve başörtüsü giymemeyi tercih edebileceklerini açıkladı.

Reform yanlısı bir çizgi izleyen Muhammed bin Selman’ın ülkesindeki kadınların kıyafetlerine yönelik açıklamaları kritik Washington ziyareti öncesinde geldi.
“Kara çarşaf” tartışmasına Ortadoğu Uzmanı Gazeteci-Yazar Hüsnü Mahalli de girdi.


Ortadoğu Uzmanı Gazeteci-Yazar Hüsnü Mahalli, “Bilen bilmeyen konuşuyor: Kara çarşaf Arap kıyafeti değil. Araplar bu kıyafeti Osmanlı’dan aldı. Okuyun tarihi öğrenin” açıklamasında bulundu.
HALK WEB
****


Canan Karatay önerdi! Fıstık gibi olmak için bol bol yiyin


En son olarak modern tıbbın olmadığına yönelik bir ifadesiyle gündeme gelen Canan Karatay, Sözcü'den Hande Zeyrek'e konuştu


Karatay, genetik olmadığını ifade ettiği kanserin artma sebebini şöyle açıkladı:

"Bunlar o kadar çok arttı ki… Bugün üç yaşındaki çocuğa karaciğer nakli yapılıyor. Eskiden var mıydı böyle hastalık? Bunların altında havanın, suyun kirlenmesi, toprağın ve yiyeceklerin kirlenmesi yatıyor. Ve tabii yiyecekleriniz endüstriyel yiyecek olduğu sürece artacak. Temelinde ekmek ve şeker yatıyor. Çünkü ikisi de insan vücuduna girdiği zaman toksik ve bunlar bütün hücreleri bozuyor. Vücut dolaşımdan toksik olan şekeri uzaklaştırmak için, insülin hormonu salgılıyor. Bu hormon, kandaki şekeri trigliserit dediğimiz, en tehlikeli yağa dönüştürür ve depoya gönderir. Yani kan dolaşımından bir an önce uzaklaştırıyor.

Vücudumuzda depo edilmiş her türlü yağ, bu tiroidde olabilir, karaciğerinizde olabilir, dilinizde, gırtlağınızda da olabilir, artık gösterildi ki bu depo yağlar bir endokrin organ! Yani hormon üretiyor! Türlü türlü hastalık yapan hormon üretiyor. Bunun sebebi de maalesef şekerli yiyecekler ve şekerli/gazlı içecekler. Şekersiz denilen yapay tatlandırıcılı içecekler. Mısır şurubu (früktoz şuburu) şekeri çok önemli. Her şeyin içinde var. Tuzluların içinde de var.

Gıda endüstrisi bunu çok kullanıyor. Bunların artık vücut için 7 kat daha toksik olduğu gösterildi. Yani vücut için zehir kardeşim. Her zaman söylediğim gibi şeker de en tatlı zehirdir. Hastalıkların altında da bu yatıyor. Onun için genetik değil diyorum. Çünkü bunlardan uzak durunca hastalıklar geriliyor. Şeker hastaları ve obezlerin yüzde 80'inde kanser var. Bu verileri de yazıyorum."
Karatay, ithal ürünlerin asla yenmemesini de söylerken şu ifadeleri kullandı:

"Çünkü dışarıdan gelen kuru baklagillerin büyük kısmı GDO'lu.Yurtdışından gelen cevizler de ilaçlı. Çünkü onlar taşınırken konteynırlarda ilaçlanıyor. Onun için kabuklu ceviz alınacak ve kendi ülkemizin ürünleri tüketilecek. Fındık fıstık çıtır çıtır hem kan yapar hem ısıtır. Fıstık yerseniz fıstık gibi, turp yerseniz turp gibi olursunuz."


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tebessüm vakti Kayınvalide denize atlamış; ayağı yerden kesilince”Boğuluyorum” diye feryat etmeye başlamış. Küçük damat, başını çevirip bakmamış bile. DÜNYANIN GİDİŞATINI DEĞİŞTİRECEK ENERJİ ! Fatih Altaylı: Hani kalkıyordu? Erdoğan'dan 'tayyipler alemi' pankartı açan öğrencilere davet!