Anasayfa
29 Mart 2018 ( 650 izlenme )
Reklamlar

İDDİA AĞIR!.. FETÖ AYAĞINA MAKAM ARACI!..

KILIÇDAROĞLU: “BÜROKRASİDEKİ EN BÜYÜK FETÖ AYAĞINA MAKAM ARACI TAHSİS ETTİLER”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KRT'de yayımlanan Haber Merkezi programında, Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüklenen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Yurt dışına kaçan FETÖ'cü savcıya makam aracını kim tahsis etti?" şeklinde soru yöneltti.

“ÜST DÜZEY ATAMALARIN HEPSİNDE ERDOĞAN’IN İMZASI VAR”

FETÖ'nün siyasi ayağına ilişkin açıklamalarını nasıl delillendireceğinin sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, FETÖ'cü olduğu gerekçesiyle hapse atılan generallerin, paşaların, görevlerine son verilen valilerin, kaymakamların, emniyet müdürlerinin, rektörlerin atamalarının altında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasının olduğunu, devletin en stratejik yeri olan kozmik odayı bir terör örgütüne Erdoğan'ın teslim ettiğini savundu.

FETÖ ile ilgili soruşturmaların yapılmasını, ana kaynaklarına inilmesini, araştırılmasını istediklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:


"FETÖ'YE SİYASİ DESTEK VEREN SİYASİ AYAKTIR"

"Kim bunlara siyaseten destek verdi, kim önünü açtı, kim kozmik odayı FETÖ terör örgütüne açtıysa bunun hesabının verilmesi lazım. Bunun hesabının sorulduğu bir ülkede samimi olarak mücadele edilmiş olur. Yoksa nasıl mücadele edilecek?

“ANA AKTÖR BUNUN HESABINI VERMELİ”

" Gideceksiniz baklavacıyı, sanayiciyi bulacaksınız. Valiyi görevden alacaksınız, üniversitedeki hocayı atacaksınız, 'Efendim ben FETÖ ile mücadele ettim.' O kişileri o makamlara taşıyan kimse, ana aktörlerle mücadele edeceksiniz. Ana aktör bunun hesabını verecek. “

“BÜROKRASİDEKİ EN BÜYÜK FETÖ AYAĞINA MAKAM ARACI TAHSİS ETTİLER”

“FETÖ terör örgütünün bürokrasideki en büyük ayaklarından birisi bir savcıydı, yurt dışına kaçtı. O savcıya kendi makam aracını tahsis eden kimdi? Baklavacı mıydı, sanayici miydi, börekçi miydi, kuruyemişçi miydi, kimdi? Dönemin Başbakanı Erdoğan'dı."

"SUÇLU HER ZAMAN SUÇLUDUR"

FETÖ ile mücadelede 17-25 Aralık'ın milat kabul edilmesinin doğru olmadığını savunan Kılıçdaroğlu, "Suçlu her zaman suçludur. Çifte standart olmaz. Devletin güvenliğine karşı, geleceğine karşı, devleti ele geçirmek için kim çaba harcıyorsa, paralel devlet oluşturuyorsa bu her zaman suçtur. Şu anda bir paralel devlet vardır. Bir Binali Yıldırım hükümeti, iki saray hükümeti." şeklinde konuştu.

Kaynak: Yeniçağhttp://atabilge.tv/iddia-agir-feto-ayagina-makam-araci

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Elektriğe de mi Dış Güçler Zam Yapıyor?' 12 Eylül`ün akıl almaz işkence yöntemleri Siyah Kurdele Bağlarsan Çocuğunun annesinin yatağına bıraktığı not şok etti