Anasayfa
23 Şubat 2018 ( 252 izlenme )
Reklamlar

İLK TALİBİ ÇIKTI... 14 MİLLİ GİTTİ GİDİYOR!..

14 şeker fabrikası satışta: "İlk resmi talipli belli oldu"


Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın Türkşeker'in 14 fabrikasının özelleştirilmesi için ihale sürecinin başlatıldığını açıklamasının ardından ilk resmi talipli belli oldu.

ÇEMAŞ DÖKÜM

Çemaş Döküm, Kırşehir Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesiyle ilgili dosyanın Özelleştirme Dairesi'nden alınması ve fabrikanın satın alınmasına yönelik tetkikat ve çalışma yapma konusunda Genel Müdür Hüseyin Özel'in yetkilendirildiğini duyurdu.
Şirketten KAP'a yapılan açıklama şöyle:

"SATIN ALINMASI İÇİN..."

"Bugün toplanan Şirketimiz Yönetim Kurulu; Döküm ve İşleme Fabrikalarımızın kurulu olduğu Kırşehir'de mukim Kırşehir Şeker Fabrikasının özelleştirilmesiyle ilgili dosyanın Özelleştirme Dairesinden alınması ve fabrikanın satın alınmasına yönelik tetkikat ve çalışma yapma konusunda Genel Müdürümüz Hüseyin Özel'in yetkilendirilmesine karar vermiştir."

İHALE 3 NİSAN'DA

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Kırşehir için geçici teminat tutarını 4 milyon TL olarak belirlemiş, ihale tarihinin 3 Nisan olduğunu duyurmuştu. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı,14 şeker fabrikasının satış yöntemiyle özelleştirilmesi açtığı ihaleler nisan ayında yapılacak.

14 MİLLİ FABRİKA

Türkiye Şeker Fabrikası AŞ'ye ait 14 şeker fabrikasından Bor, Çorum, Kırşehir ve Yozgat fabrikalarının ihalesi 3 Nisan'a, Erzincan, Erzurum, Ilgın, Kastamonu ve Turhal fabrikaları için 11 Nisan'a, Afyon, Alpullu, Burdur, Elbistan ve Muş fabrikaları için 18 Nisan'a kadar teklif verilebilecek.
Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MHP'li vekilden bomba iddia... Yandaştan al haberi yeni kabineyi açıkladı Kocası Tarafından Öldürülen 4 Çocuk Annesinden Kahreden Detay: KRİZ HASTANEYİ VE HASTAYI AĞIR VURDU bu suçtur ey hükümet