Anasayfa
04 Ocak 2018 ( 2836 izlenme )
Reklamlar

İLKER BAŞBUĞ'DAN HÜKÜMETE ÇARPICI MESAJ!.. saray duy bunları


Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, 2017 yılını değerlendiren bir yazı kaleme aldı. 
İlker Başbuğ, yazısında şu ifadeleri kullandı:

TOPLUM BÖLÜNDÜ!

"2017 akıllarda “sorunlar yılı” olarak yer aldı. Sorunların başında, toplumun neredeyse her konuda ciddi şekilde “bölünmüş” olması gelmektedir. "

KHK'LERE İTİRAZLAR SİYASİ ZITLAŞMAYA DÖNÜŞTÜ

 "Geçen yılın son tartışma ve bölünme konusu 696 sayılı KHK oldu. Bu kararnameye toplumdan yüksek sesle çok kuvvetli itirazlar yükseldi. Bu itirazların büyük bölümünün samimi olduğu kabul edilebilir. Buna rağmen, bu konu adeta “siyasi bir zıtlaşmaya” dönüştürüldü".

2018'de de aynı durumlar yaşanmaya devam edecek mi? Toplumda bu bölünmüşlük “bilinçli” bir şeklide mi yaratılıyor?

TOPLUM BIKTI ARTIK

" Ancak unutulmasın ki; toplum 2017'de yaşananlardan bıktı, yoruldu ve karamsarlık içine girdi. Toplum isteğinin karşılanması ve Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı sorunların çözümlenmesi, 2018'de Türkiye'nin farklı bir görüntüye girmesi ile gerçekleştirilebilir."

ZITLAŞMA VE KUTUPLAŞMA ÇÖZÜM DEĞİL

"Toplumu sadece belirli düşünceleri kabul edecek şekilde parçalayıp, kutuplaştırarak, “ötekini” yaratarak 2018'de sorunların çözümlenmesinde başarılı olunabilir mi?"

İNSANLARI HAİN DİYE YAFTALAMAK ÇÖZÜM DEĞİL

"Sadece kendi “taraftarlarını” görerek, toplumun grupları arasındaki köprüleri yok ederek, sorgulayan kişileri “hain” veya “onlardan biri” diye isimlendirerek sorunların çözümlenmesinde başarılı olunabilir mi?"

ÇÖZÜM: TOPLUMUN YENİDEN BİRLEŞTİRİLMESİ!

"2018'de; Türkiye'nin önünde sorunlar bulunmaktadır. Artık, bu resim görülmelidir. Sorunlardan çıkışın birinci yolu toplumun “bölünmüşlüğünden” değil, toplumun “bütünleştirilmesinden” geçmektedir. Ancak, bu şekilde Türkiye 2018'de başarılı olabilir. İçeride “iç kale”yi sağlamlaştıran Türkiye, “dış sorunlardan” da başarı ile çıkabilir."

ATATÜRK'ÜN GÖSTERDİĞİ YOLDA MİLLİ EĞİTİM

" Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi: “Eğitimdir ki, bir milleti hür, bağımsız, şanlı ve yüksek bir toplum halinde yaşatır veya bir milleti esaret ve sefalete terk eder.”

SORUNLARI ÇÖZECEK GÜCÜMÜZ VAR

"Türkiye'nin önündeki sorunları çözebilme imkanı her zaman vardır. Önemli olan toplumu; “milli ve toplumsal menfaatlerin”, “kişisel menfaatlere” üstün olduğu bir anlayış çerçevesinde ve “ortak değerler” etrafında bütünleştirebilmektir."

Kaynak: sözcü


Başbuğ, kişisel internet sitesinden yayımladığı “Yeni yıla girerken” başlıklı yazısında, 2017 yılını “sorunlar yılı” olarak değerlendirdi.
https://sarizeybekhaber.com/ilker-basbug-dan-carpici-degerlendirme

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Berna Laçin'e kızanlar "Harre Piçleri"ni biliyorlar mı HARRE PİÇLERİ OLAYI AMELİYATTAN UYANINCA SES KAYDINI DİNLEDİ! HAYATININ ŞOKUNU YAŞADI!. Uğradığı İftira Sonucu 'RECM' Edilen Bir Kadın Ve RECM Sırasındaki Son Sözleri Bakan Selçuk, Erdoğan'a resti çekmiş! O'nunla çalışmam