Anasayfa
20 Temmuz 2018 ( 4139 izlenme )
Reklamlar

INSTAGRAM FACEBOOK KAPATILIYOR BU GECEDEN İTİBAREN KIYIM BAŞLIYOR

Instagram ve Facebook kapatılıyor! Birbiriyle ortak olan Facebook ve Instagram'da yaş sınırı geliyor.

Ortak bir şirkete bağlı olan Instagram ve Facebook kapatılıyor. Bu ani kıyım kararı önce şok etkisi yaratsa da, açıklamalarda sonrası bu kapatılma hedefinin çocuklar üzerine olduğu anlaşıldı. Peki Facebook ve Instagram'da neler olacak?

Facebook ve Instagram, 13 yaşnı altında tespit ettiği kullanıcılarının hesaplarını daha aktif bir biçimde kapatma kararı aldı. Yasal olarak 13 yaşın altındaki kullanıcılara izin verilmese de uygulamada sadece mahkemeye veya soruşturmaya konu olduğu taktirde hesaplar incelemeye alınıyordu.

KİMLİK İSTENECEK; Kapatılan hesapları geri almak için kullanıcıların devlet tarafından verilmiş bir fotoğraflı kimlik kartı ile 13 yaşından büyük olduklarını ispat etmelerini isteyecek. 


&&&&&&&


CHP'Lİ VEKİLLERDEN KEMAL DESTEKÇİSİ TEZCAN'IN AÇIKLAMALARINA TEPKİ

CHP'li eski vekiller CHP Sözcüsü Bülent Tezcan'ın CNN Türk'te yaptığı açıklamalara yanıt verdi.


CHP Hatay eski Milletvekili Mevlüt Dudu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın CNN Türk'te yaptığı açıklamalara yanıt verdi.

MEVLÜT DUDU: BEN KAPIKULU DEĞİLİM

CHP'li Mevlüt Dudu açıklamasında "Yanılıyorsun Bülent Tezcan! Ben kapıkulu değilim. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesinde oy kullanan bir milletvekili olarak asla Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı adaylığını kabul etmezdim. #UmudaÇağrıDeğişimZamanı 47 ler olarak bizler işte bu zihniyete engel olmak için demokratik tüzük istedik! Parti içi demokrasi istedik! Ve bu yola vekilken çıktık!!" dedi.

GAYE USLUER'DEN TEZCAN'A: YAZIK

Öte yandan CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer de "Sayın Tezcan bize ne demek istiyor??? Yazık yazık yazık..." mesajıyla Tezcan'a tepki gösterdi.

TUR YILDIZ BİÇER: MÜCADELEMİZ, DURUŞUMUZ DÜNDEN BELLİ

CHP Manisa eski Milletvekili Tur Yıldız Biçer de yaptığı açıklamada, "Liste dışı kaldığımız için değişimin arkasında durduğumuz söyleniyor; oysa biz 47 kişi, 9-10 Mart Tüzük Kurultayında “Demokratik bir CHP’nin var olmasının ön şartı ‘sözün ve kararın’ üyenin olduğu bir tüzüktür.”dediğimiz için liste dışı kaldık. Mücadelemiz,duruşumuz dünden belli!" ifadesini kulladı.

HÜSNÜ BOZKURT: KAPI KULU OLMADIK

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt da "Gerek A. Gül adı çatı aday olarak telaffuz edildiğinde sosyal medyada,gerek parti organlarında pek çok MV arkadaşımızla birlikte açıkça karşı çıktığımız herkesin malûmudur. Kuruluşundan beri CHP MV’lerinin kahir ekseriyeti hiç bir zaman kapıkulu olmadılar" dedi.

Gerçekgündem

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

P.rno yıldızından çok konuşulacak Trump açıklaması! "Arkasını döndü ve pantolonunu biraz aşağı indirdi. Altında iç çamaşırı falan vardı ve..." Saadet Partisi'nden kritik hamle! İŞTE DİN ADAMI BUDUR.!!! Eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu Karısına Ve Kızına Cinsel Saldırıda Bulundu