Anasayfa
02 Şubat 2018 ( 3749 izlenme )
Reklamlar

İRAN'DAN ŞOK SURİYE TEHDİDİ! YA ÇIKARLAR YA DA.

İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, Amerika Birleşik Devletleri'nin Suriye'deki askeri varlığı için "ABD, ya kendi isteğiyle buradan çıkar ya da tokatla çıkarırız" dedi.


İran'ın en büyük ikinci kenti Meşhet'te, Filistin İntifadasını Destek adlı konferansta konuşan Velayeti, "ABD'nin Suriye'yi bölmeye çalıştığını ancak bunu başaramayacağını" ifade etti.

Velayeti, "ABD, Irak'ı bölemediği gibi, Suriye'yi de bölemeyecek. Fırat'ın doğusuna yerleşen ABD, er geç buradan çıkmalı, ya kendi çıkar veya ensesine aldığı tokatla buradan çıkarırız" dedi.

ABD DEAŞ'I AFGANİSTAN'A YERLEŞTİRİYOR: ABD'nin terör örgütü DEAŞ'ı Afganistan topraklarına yerleştirmeye çalıştığını ileri süren Velayeti, "IŞİD'in Afganistan'a yerleşmesine göz yumarsak, 900 kilometrelik sınır hattımız tehlikeye girmiş olur, buna izin vermeyiz" dedi.

Suudi Arabistan'ın Yemen'deki varlığına da değinen İranlı yetkili, "Arabistan daha fazla Yemen'de kalmaya devam ederse, orası onlar için bir Vietnam'a dönüşür" diye konuştu.
İnternethaber.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akşener haklı çıktı! Yandaş gazeteci ''2018'de seçim var'' dedi! İşte Kanserin 10 Belirtisi! 1 Dakikanı Ayır ve Kendini test et! İ CHP Elitaş'ı FETÖ görüntüleriyle vurdu "Cemaat'i destekledik, içlerinde bulunduk..." Borç İçin Teminat Bor Madenleri!