Anasayfa
01 Mart 2018 ( 1034 izlenme )
Reklamlar

İşe Bak!.. ASKERİ KIŞLA ARAZİSİ GİDİYOR. Nereye gidiyor bu iş ey millet!..

“ASKERİ KIŞLA ARAZİSİ SATILIYOR”

Geçtiğimiz aralık ayında imara açılan Çekmeköy Kışlası sınırları içinde kalan 187 dönümlük arazinin satışı için düğmeye basıldı. Rezidans, AVM ve konut yapılmak üzere imara açılan ormanlık arazi 23 Mart’ta satışa çıkıyor.


ÇEKMEKÖY KIŞLASI İHALEDE

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın TOKİ ile yaptığı protokol kapsamında imara açtığı Çekmeköy Kışlası’nın ormanlık arazisine yapılacak konut, AVM, rezidans projesi için Emlak Konut GYO 23 Mart'ta ihaleye çıkıyor.

İhale ilanına göre “Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi” için 2 oturum yapılacak. 23 Mart günü düzenlenecek 1. oturumda açık ihale usulü ile ön yeterlilik alınacak. İkinci oturumda pazarlık – açık artırma – kapalı zarf usulü ile teklifler sunulacak. Katılmak isteyenler ihale dosyasını 3 in 500 lira satış bedeli ödeyerek alabilecek.

85 BİN 505 METREKARE İNŞAAT ALANI YARATILDI

İhaleyi kazanan firma imarı değiştirilen 187 bin 750 metrekarelik askeri alanın 79 bin 554 metrekaresine konut, iş merkezi, AVM, otel, motel, rezidans, özel okul, özel hastane yapacak. Arazinin 8 bin metrekaresi okul, 3 bin 887 metrekaresi sosyal ve kültürel tesis olarak ayrılırken 63 bin 672 metrekaresi de park olacak. Proje kapsamında ormanlık askeri alana 87 bin 505 metrekare inşaat yapılmış olacak.

İBB KARŞI ÇIKMIŞTI

Plan değişikliği ile ilgili görüşüne başvurulan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Planlama Müdürlüğü, teklifinin ulaşım talebini arttıracağına dikkat çekerek fonksiyon ve yapılanma şartları açısından bölge planları kapsamında değerlendirilmesini istemişti.

Çekmeköy Kışlası’nın ormanlık arazisine yapılacak konut, AVM, rezidans projesi için Emlak Konut GYO 23 Mart'ta ihaleye çıkıyor.
Kaynak: Sözcü


http://bilgeturkhaber.com/ise-bak-askeri-kisla-arazisi-gidiyor


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cübbeli Ahmet: “Hazırlıklar başladı, iç savaş kaygım var” Ahmet Hakan: Olan oldu; ABD tehditlerine boyun eğilmemeli Yandaş medyadan operasyon sinyali DİKKAT!..İSTANBUL'A KAR GELİYOR!