İstanbul'da Çekilen Esrarengiz Görüntüyle İlgili Açıklama

1989 izlenme02 Ekim 2018
Reklamlar
İstanbul'da Çekilen Esrarengiz Görüntüyle İlgili Açıklama: Hiçbir Teknolojiye Uymuyor

İstanbul'da çekilen ve 'gizemli görüntüler' notuyla paylaşılan görüntülerle ilgili inceleme yapan Sirius Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi, görüntülerdeki ışıklı cisimlerin bilinen hiçbir teknolojiye uymadığını, bu yüzden tanınmayan uçan cisim yani UFO oldukları sonucuna vardıklarını açıkladı.

Sirius Uzay Bilimleri Araştırma Merkezinden yapılan açıklamada "Bahsi geçen video üzerinde özel filtre analizi ve programlarla yapılan piksel, gölge, ışık, kontrast, negatif… vb. incelemede, değerlerin kare kare detaylı olarak incelenmesi ve analizi sonucu, videoya alınan ışıklı cisimlerin kesinlikle montaj olmadığı ve videoda hiçbir oynama ve efekt yapılmadığı tespit edilmiştir" dendi.

"BİLİNEN ARAÇ TEKNOLOJİLERİYLE UYUŞMUYOR"

Açıklama, şöyle devam etti:

Bahsi geçen videodaki ışıklı cisimlerin gökyüzünde aniden ortaya çıkmaları ve bir anda belirmeleri, formları, yapıları, manevraları, yaydığı yoğun ve parlak ışıkları, hiç bir ses çıkartmamaları ve yer çekimini etkisiz kılacak biçimde havada önce birkaç saniye asılı durup, daha sonra önce yatay ve sonrada değişik yönlere hareket etmeleri hiçbir şekilde bilinen konvansiyonel araçlarla ve teknolojilerle uyuşmamaktadır.

Görüntüleri, özel filtre programlarında büyüterek yaptığımız histogram ve piksel incelemelerde cisimlerin farklı renklerde ışıklar saçtığı tespit edilmiştir. Gündüz filme alınan cisimlerin yakınlığı ve yoğun parlak ışıkları, ölçümlerimize göre bu cisimlerin atmosferimiz içinde 4 ila 6 km arası yükseklikte seyrettiklerini ve hareket ettiklerini göstermektedir.

"FOTOMETRİK DEĞERİNİN ÇOK YÜKSEK"

Yapılan spektral analizde de cisimlerin yaydığı ışık hüzmesi spectral fotometre ile ölçülerek, ışıkla ilgili temel büyüklükleri, ışık şiddeti, yoğunluğu ve akısı, aydınlanma şiddeti, fotografik uyarım ve parıltı gibi fotometrik değerlerinin çok yüksek, yoğun ve parlak olduğu tespit edilmiş ve cisimlerin farklı renklerde ışıklar saçarak hareket ettikleri saptanmıştır.

Bu cisimlerin gösterdiği karakteristik özellikler, cisimlerin atmosferik bir fenomen ya da doğa olayı olmadığını, aynı zamanda optik bir hava olayı veya iridyum uydusu yansıması olmadığını açıkça göstermektedir.

Yine analizlerden vardığımız sonuca göre, bu cisimler ateş topu, deprem ışığı gibi iyonize olmuş elektrik yüklü birtakım partiküllerin yarattığı bir plazma oluşumu yani ateş topu kesinlikle değildir. Çünkü eğer böyle olsaydı, söz konusu ışıklı cisimler havada 3-4 dakika süreyle gözlemlenemezlerdi.


"UFO OLDUKLARI SONUCUNA VARMIŞ BULUNMAKTAYIZ"

Videoda görülen ışıklı cisimlerin kesinlikle çin feneri, kuş, leke, ışıklı balon, meteroloji balonu, dron, iha, işaret fişeği, uydu, meteor, venüs, uzay istasyonu, ateş topu, ışık yansıması, atmosferik fenomen veya yanılsama gibi açıklanabilir doğal fenomenler olmadığı kesinlik kazanmıştır.

Cisimler 1 saat süre içinde 10-15 dakika aralıklarla ortaya çıkmış ve bazen üç ve dört, bazen ise 6-7 ışıklı cisim olarak biranda ortaya çıkarak sessiz bir şekilde yoğun ışıklar saçarak hareket etmişler ve bölgede bulunan birçok vatandaşımız tarafından da gözlemlenmişlerdi. Yapılan her türlü teknik ve bilimsel analizler sonucunda, videoya alınan ışıklı cisimlerin "Tanımlanamayan Uçan Cisimler/UFO" oldukları sonucuna varmış bulunmaktayız.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tuvaletin fiyatına inanamayacaksınız Ünlü İtalyan babası Donetelli ölmek üzere olduğu günde bütün ailesinin odasından çıkmasını ve büyük oğluyla yalnız kalmak istediğini söylemiş. Faturalar değişiyor... 'KAYIP KAÇAK ÖRTÜLÜ' niye biz ödüyoruzki Metin Akpınar: Bedel ödenecekse, 77 yaşından sonra hapishaneye de gireriz

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bugün ihraç edilen hakimler 15 Temmuz’dan sonra göreve alındı saka gibi