Anasayfa
20 Kasım 2018 ( 90 izlenme )
Reklamlar

İşte Soylu'nun bahsettiği operasyonun ayrıntıları

Cumhuriyet gazetesi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ipuçlarını verdiği, İçişleri ve Adalet bakanlıklarının FETÖ konusunda ortak yürüteceği operasyonun ayrıntılarının ortaya çıktığını iddia etti. Cumhuriyet, gizli tutulan çalışmanın konusunun 'ardışık arama' olduğunu ileri sürdü.

 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Türkiye çok ciddi bir konuda bir tünelden geçti Allah'a şükür. Bitti mi? Bitti diyen yanılır, bunu da çok net söylüyorum, devletin bilgilerine sahip olan birisi olarak söylüyorum. Şu anda elimizde olan bir işi bitirdiğimiz zaman rahatlayacağız. Elimizde bir işimiz var, Adalet Bakanlığımızla birlikte bu meseleyi yürütüyoruz, bunu bitirdiğimiz an rahatlayacağız ve bu, tehdidin, tehlikenin ortadan kalktığı anlamına gelmez ama çok önemli bir şekilde Türkiye bu tünelden Allah'a şükür çıkmış olacaktır" şeklindeki açıklaması, kamuoyunda merak konusu olmuştu.

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın iddiasına göre, iki bakanlığın yürüttüğü ortak çalışmanın büfe ve ankesörle telefonlardan yapılan 'ardışık arama' üzerine olduğu öğrenildi.

Soruşturma kaynaklarının Bylock'tan daha önemli bir 'delil' olarak nitelendirdikleri 'ardışık arama' yöntemini kullanan FETÖ imamlarıyla irtibata geçen kamu görevlilerine önümüzdeki dönem kapsamlı şekilde operasyon yapılacağı belirtildi.

Bu kapsamda gözaltına alınanların yüzde 30'nun üzerinde kişinin "İtirafçı" olmasını dikkate alan iki bakanlık, tamamlayacağı çalışma ile FETÖ'nün devletteki yapılanmasını önemli ölçüde deşifre etmeyi planlıyor.
Kaynak toplumsal com haber sitesinden 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hafta sonuna dikkat! Bu haberi okumadan plan yapmayın! FOX TV’ye büyük şok! Mahkemede ş*k sözler... Akşener’in danışmanı: Bozkurt işaretini komutanlar bilerek yaptırıyor, çünkü…